Na Парижі

Вінницька мерія розпорядилась дослідити місце ймовірного поховання вояків УНР, де нині розпочали забудову

Новини Вінниці / Вінницька мерія розпорядилась дослідити місце ймовірного поховання вояків УНР, де нині розпочали забудову
Сьогодні, 21 травня, виконком Вінницької міської ради втрутився у дискусії навколо будівництва по вулиці Стрілецькій в обласному центрі. Нагадаємо, вінницькі активісти заявили, що висотки там споруджують фактично «на кістках» - на місці, де століття тому хоронили померлих від тифу вояків армії УНР та УГА.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Сьогодні, 21 травня, виконком Вінницької міської ради втрутився у дискусії навколо будівництва по вулиці Стрілецькій в обласному центрі. Нагадаємо, вінницькі активісти заявили, що висотки там споруджують фактично «на кістках» - на місці, де століття тому ховали померлих від тифу вояків армії УНР та УГА.

Військові, яким належить земля, віддана під будівництво, заперечили, що будівельний майданчик знаходиться на колишньому кладовищі. А на сайті міської ради вінничани почали збирати підписи під петицією з пропозицією провести дослідження ділянки забудови на Стрілецькій.

Не чекаючи закінчення збору підписів, сьогодні міськвиконком ухвалив рішення, яким фактично погодився із автором петиції – журналістом Антоном Булгаковим й зобов’язав організацію, що здійснює будівництво, провести шурфування ґрунту та, у разі необхідності, виконати пошуково-ексгумаційні роботи.

Для того, щоб дослідження було фаховим, до нього планують залучити спеціалізовану меморіально-пошукову організацію та спеціалістів КП «Центр історії Вінниці».

У міській раді переконані, що ця процедура дасть змогу підтвердити або спростувати факт наявності на певній ділянці захоронень, і вже за результатами цієї експертизи проводити будівництво далі.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї