Na Парижі

У ТОП-5 найбагатших нардепів, які отримають компенсацію за оренду житла, і вінничанин Мейдич

Новини Вінниці / У ТОП-5 найбагатших нардепів, які отримають компенсацію за оренду житла, і вінничанин Мейдич
У суспільстві та Раді триває дискусія щодо необхідності компенсувати заможним народним обранцям вартість оренди житла, що передбачено законодавством. Комітет виборців України (КВУ) проаналізував декларації депутатів, які отримують бюджетну компенсацію, і перелікував тих, чиї статки за рік рахуються мільйонами, але вони не відмовляються від компенсації. Серед п’ятірки самих заможних з них і нардеп від «Батьківщини» вінничанин Олег Мейдич.

У суспільстві та Раді триває дискусія щодо необхідності компенсовувати заможним народним обранцям вартість оренди житла, що передбачено законодавством. Комітет виборців України (КВУ) проаналізував декларації депутатів, які отримують бюджетну компенсацію, і перерахував тих, чиї статки за рік оцінюються мільйонами, але вони не відмовляються від компенсації. Серед п’ятірки найзаможніших з них і нардеп від «Батьківщини» вінничанин Олег Мейдич.

У квітні 2020 року компенсацію з бюджету на оренду житла отримали 52 народні депутати. Із них, відповідно до даних декларацій, 25 депутатів є мільйонерами. Цікавість КВУ перш за все пов’язана з тим, що більшість депутатів-мільйонерів, які орендують житло за бюджетні кошти – члени фракції «Слуга Народу».

Мова йде про 19 осіб. Серед них: Олександр Трухін задекларував 21,7 млн грн, Артем Кунаєв – 9,9 млн грн, Степан Чернявський – 9,6 млн грн, Павло Якименко – 9,4 млн грн, Олександр Салійчук – 8,6 млн грн, Євген Петруняк – 7 млн грн, Олексій Ковальов – 6,9 млн грн, Федір Веніславський – 6,8 млн грн, Богдан Торохтій – 6,4 млн грн, Андрій Костін – 4, 8 млн грн, Олександр Аліксійчук – 4,3 млн грн, Геннадій Касай – 4,1 млн грн, Олександр Горобець – 2,9 млн грн, Ганна Лічман – 2,6 млн грн, Артем Чорноморов – 2,5 млн грн, Максим Зуєв – 2 млн грн, Едуард Прощук – 1,9 млн грн, Дмитро Нальотов – 1,6 млн грн і Олена Копанчук – 1,2 млн грн.

З урахуванням грошових активів дружини та позичених коштів, до переліку депутатів-мільйонерів, які орендують житло за бюджетні кошти, варто додати Максима Бужанського  («Слуга Народу»). У декларації депутата вказано 332 тис. доларів коштів, позичених третім особам. Ще 218 тис. доларів готівкових коштів перебуває у власності дружини.

Загалом депутати-мільйонери, які отримують компенсацію на житло, сукупно задекларували грошових активів на 162 млн. грн. 

У ТОП 5 найбагатших депутатів, які орендують житло, крім О. Трухіна, А. Кунаєва та С. Чернявського зі «Слуги Народу», також Анатолій Урбанський із групи «За майбутнє» (19,7 млн. грн.) та Олег Мейдич із ВО «Батьківщина» (9,8 млн. грн.).

«Вказані цифри показують, що кожен другий депутат, який отримує компенсацію на оренду житла, є мільйонером. Це означає, що такі депутати могли б самостійно оплачувати проживання в м. Києві без отримання бюджетних коштів. Наприклад, у квітні на оренду житла для депутатів було витрачено 1,2 млн. грн. (в середньому по 20 тис. грн. для депутата). При цьому в квітні загальні цифри витрат зменшилися у зв’язку з пандемією COVID-19. У березні кошти на оренду житла отримали 107 депутатів, на що було витрачено 2,3 млн грн», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

За його словами, ще в листопаді 2019-го голова Верховної Ради, а також один з лідерів монобільшості Дмитро Разумков заявив, що «депутати взагалі могли б обійтися без компенсації на оренду житла». Проте ідея не дійшла до реалізації.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї