Na Парижі

Під Вінницькою обласною радою пенсіонери-силовики з Малиновським вимагали перерахунку пенсій

Новини Вінниці / Під Вінницькою обласною радою пенсіонери-силовики з Малиновським вимагали перерахунку пенсій
Сьогодні, 17 січня, зранку під будівлею Вінницької обласної ради знову людно – на мітинг вийшли колишні силовики. Ветерани та пенсіонери силових структур протестують з вимогами перерахунку пенсій. Запевняють, що законодавчі підстави для цього є, а от грошей в бюджеті знову не заклали. Невдоволені люди й тим, що Кабмін своїм рішенням відтермінував ще на рік перерахунок "військових" пенсій.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Сьогодні, 17 січня, зранку під будівлею Вінницької обласної ради знову людно – на мітинг вийшли колишні силовики. Ветерани та пенсіонери силових структур протестують з вимогами перерахунку пенсій. Запевняють, що законодавчі підстави для цього є, а от грошей в бюджеті знову не заклали. Невдоволені люди й тим, що Кабмін своїм рішенням відтермінував ще на рік перерахунок "військових" пенсій.


Серед мітингуючих і пенсіонери органів внутрішніх справ. За словами голови координаційного комітету пенсіонерів МВС України Миколи Андрусишина, сьогодні 80% колишніх правоохоронців отримують пенсії, які менше трьох тисяч гривень, а майже дві сотні екс-міліціонерів на Вінниччині мають тисячу гривень. Щось дивно, начебто менще за "мінімалку"...

"Будемо напрацьовувати спільні дії та наші вимоги щодо неприйняття змін до закону №2262 про пенсійне забезпечення усіх силових структур . Мета нашої акції - заявити свій протест проти антисоціальної політики, яка проводиться нашою владою і впершу чергу Міністерством соціальної політики, Пенсійним фондом і нашим урядом, які ігнорують законодавчу базу, щодо перерахунку всім силовикам пенсії. Я говорю не лише про військових чи міліцію, а про всі 15 структур силових органів, які мають правові підстави для перерахунку пенсій", - зазначив Микола Андрусишин.

Що цікаво, дорогою до акції колишній депутат облради від "Батьківщини" М. Андрусишин жваво обговорював певні політичні процеси з нинішнім депутатом облради від цієї ж політсили В. Роєм. Мабуть, ділилися досвідом. Деякі з учасників пікету бачили обох чоловіків разом у трамваї, коли вони з Вишеньки їхали до центру міста.

Повернемося до самого заходу. Сьогоднішні протестувальники  написали звернення на ім'я голови обласної ради Анатолія Олійник. Чомусь саме від очільника місцевих самоврядців вони вимагали негайно забезпечити виплату перерахованих пенсій колишнім силовикам. Хоча це не в його компетенції. А чи не про це вівся діалог у трамваї?.. Також від вінницьких чиновників колишні правоохоронці вимагали передати їх вимоги до центральних органів влади. 
Ще цікаво, що крім екс-силовиків, на мітингу були помічені знані у Вінниці "пенсіонери" Віктора Малиновського. Сам же голова партії пенсіонерів представляв на пікеті "спілку десантників Вінниці".

" Сьогодні такі акції в обласних центрах по всій Україні та в столиці. Ми вимагаємо закінчити знущатися над пенсіонерами. Сьогодні встановлена ООН норма для "прожитку" для африканських країн - 150 доларів. Це мінімальний прожитковий рівень. А в нас сьогодні пенсіонери отримують 50 доларів. Яким чином їм виживати?", - зауважив  Віктор Малиновський. 

Зауважемо, що раніше відносини В. Малиновського з силовиками, багато з яких нині є пенсіонерами, складалися не зовсім дружніми. Можна пригадати гучний обшук підприємства по розливу горілки на вул. Чехова, організований СБУ, та низку слідчих дій міліції. Але, мабуть, часи конфліктів минають, тому вчорашні непримиримі опоненти стають партнерами. Таке життя...


Здається, що під  Вінницькою ОДА відкрито своєрідний  "сезон протестів". Так у вівторок, 16 січня, мітингували проти будівництва сміттєпереробного комплексу поблизу села Людавка, а співробітники Чернятиського і Брацлавського коледжу, щоб вийти з під опіки Вінницького Національного Аграрного університету. Сьогодні екс-силовики…
 

Саша ГРИГОРОВСЬКА
 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї