Na Парижі

Губернатор Вінниччини Борзов пояснив, коли родина померлої фельдшерки «швидкої допомоги» отримає півтора мільйона

Новини Вінниці / Губернатор Вінниччини Борзов пояснив, коли родина померлої фельдшерки «швидкої допомоги» отримає півтора мільйона
Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов заявив, що рідні померлої від коронавірусу старшої фельдшерки першої підстанції Вінницької «швидкої допомоги» мають отримати 1,5 грн компенсації, що передбачено законодавством. Але не завтра…

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов заявив, що рідні померлої від коронавірусу старшої фельдшерки першої підстанції Вінницької «швидкої допомоги» мають отримати 1,5 грн компенсації, що передбачено законодавством. Але не завтра…

«Але ще місяць треба зачекати. Коли набере законної сили вчорашнє рішення Вінницького міського суду. Криміналу там нема. Цього вимагала процедура: потрібно було довести, що на момент смерті сім’єю померлої є лише донька, – зауважив посадовець, який, до речі, теж хворіє на коронавірус. – Інформую, бо доручив розібратися із ситуацію з самого початку. Це був перший випадок смерті інфікованого медпрацівника в області – 1 липня».

Як зазначають у пресслужбі облдержадміністрації, Сергій Борзов підкреслив, що існує певний порядок розслідування професійних смертей. Компенсація виплачується лише у тому випадку, якщо буде доведено, що медпрацівник був інфікований на робочому місці, а не в побуті.

За його словами, спеціальна комісія управління Держпраці у Вінницькій області із розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком - працівниці відділення № 1 філії КНП «ТМО «Вінницький обласний Центр Екстреної Медичної допомоги та медицини катастроф Вінницької обласної ради» засідала тричі. Було доведено, що інфікувалася жінка на роботі.

Медикам, які отримали інвалідність унаслідок коронавірусу, теж виплачують компенсації. У разі смерті гроші отримує сім'я, – такий закон у травні ухвалила ВР. С.Борзов також повідомив, що за чотири місяці таких сімей на Вінниччині уже дев’ять. За трьома випадками завершилось комісійне розслідування.

Керівник області подякував Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області за супровід у суді родичів померлої фельдшерки.

Голова ОДА зазначив, що за останню добу в області COVID-19 інфіковані 19 медпрацівників. Всього за час пандемії на Вінниччині захворіло 1283 медпрацівники. Одужали – 809. Інфіковані – 465. Більшість хворих – медсестри (575). За ними – лікарі (505) та молодший медперсонал (182).

«Тому, коли хочеться зняти маску, я згадую працівників лікарень. Просять мене щось робити, аби хворих ставало менше. А їх менше не стає… Більше стає ковідних хворих, а з ними – медиків. Сьогодні вони «на передовій», – зауважив посадовець.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї