Na Парижі

"Гра престолів" за вінницьким сценарієм: кандидати у мери готуються до наступу

Новини Вінниці / "Гра престолів" за вінницьким сценарієм: кандидати у мери готуються до наступу
На відміну від політеліти вінничани давно відчули наближення місцевих виборів. З одного боку містяни бажають змін на краще, а з іншого починають зі скепсисом ставитися до тих, хто обіцяє «хмари розвести руками». Так чи інакше, а за сталою традицією у місті певні сподівання пов’язуються з мером, якого десь на підкорці наділяють майже царськими повноваженнями з необмеженими можливостями. Саме через новий тренд на затребуваність змін передбачається запекла боротьба за крісло міського голови Вінниці.

приватизація землі

присвоєння кадастрового номера

зміна цільового призначення

поділ та об'єднання ділянок

+380 97 855 2420 +380 93 855 2420

На відміну від політеліти вінничани давно відчули наближення місцевих виборів. З одного боку містяни бажають змін на краще, а з іншого починають зі скепсисом ставитися до тих, хто обіцяє «хмари розвести руками». Так чи інакше, а за сталою традицією у місті певні сподівання пов’язуються з мером, якого вінничани десь "на підкорці" наділяють майже царськими повноваженнями з необмеженими можливостями. Саме через новий тренд на затребуваність змін передбачається запекла боротьба за крісло міського голови Вінниці.

«Залізний Трон Семи Королівств»

Можна припустити, що передвиборчі штаби застосують різні варіанти «зваблювання» виборців. Якщо «сценаристи» виправдають надії вінничан, запропонують кілька «сюжетних ліній» та безліч спікерів у передвиборчій гонці, а для цього є усі передумови, на містян чекають несподіванки з віражами не гіршими, ніж у популярній «Грі престолів».

Звісно, лише деякі кіномани близько знайомі з епічним творінням у вісім сезонів. Тому стисло зауважимо, що дія доволі популярного американського серіалу «Гра престолів» відбувається у вигаданому світі, що нагадує середньовічну Європу. Автори демонструють одночасно безліч персонажів і розвивають кілька сюжетних ліній. Основних три: перша присвячена боротьбі кількох впливових кланів за «Залізний Трон Семи Королівств» або за незалежність від нього; друга - нащадкам скинутої династії правителів і принцесі-вигнанці, яка планує повернути престол; третя - древньому братству, що охороняє державу від загроз з Півночі.

Серіал у напрузі тримав глядача роками, адже прем'єра першого сезону в США відбулася 17 квітня 2011 року, а остання серія фінального сезону демонструвалася 19 травня 2019 року. Аналогії із сучасною Вінницею можна провести, але спробуємо змінити кут огляду та переглянути події, що відбуваються зараз і поруч, але з іншого боку. Як демоверсія.

В жовтні вінничани обиратимуть міського голову, а нинішні події свідчать про наближення запеклої боротьби за «залізний трон», яка супроводжуватиметься інтригами, викидами компроматів, популізмом та фактично усіма відомими «передвиборчими» інструментами. Хоча про свою участь у майбутніх виборах поки ніхто офіційно не заявив, але певна медійна активність окремих вінничан не залишає сумніву у тому, що ці люди розмірковують над балотуванням та бачать себе у другому турі…

Чотири Сергія

Звісно, була думка кожного потенційного кандидата ототожнити з героєм серіалу. Можливо, пізніше. Образяться, адже всі забажають бути переможцями, а в «Грі престолів» гинуть навіть позитивні герої... Тому лише надамо стислі «характеристики». І лише чотирьох, аби не перевантажувати «персонажами». Більш того, розглянемо кандидатури чотирьох відомих вінничан з однаковими іменами, але різними поглядами.

Сергій Кудлаєнко – нині менеджер одеського аеропорту, колишній нардеп, який до обрання у Раду займав посаду керівника управління розвитку споживчого ринку та послуг міськради.

До його «плюсів» однозначно можна додати вміння спілкуватися з людьми, зачаровувати виборця, знання системи роботи виконавчих органів та юридичну «підкованість». З «мінусів» слід зазначити відсутність фінансового ресурсу, часу на потужну розкрутку зі зрозумілою вінничанам програмою, а також команди, яка б не за гроші, а заради спільної мети дійшла б до кожної родини. 

Надихнути С.Кудлаєнка на балотування можуть результати парламентських виборів 2019 року, коли він після «непорозуміння» з тодішнім прем’єром В.Гройсманом пішов на 11-ий округ самовисуванцем та отримав лише на 6% менше за переможця.

Чого очікувати? У разі балотування ймовірно Сергій Кудлаєнко будуватиме кампанію на позитиві та пропонуючи вінничанам свіжий подих з оновленням влади, не влаштовуючи обливання брудом опонентів. Проте йому варто заручитися підтримкою тих, хто нині критикує владу та готовий вкластись в «альтернативу» їй. Вірогідно, це буде не просто.

Впізнаваність серед містян – до 40%.

Сергій Кармаліта – бізнесмен, власник клубу «Курсаль» і ТЦ «Жовтень» та екс-депутат міськради. Після тривалої «тиші» інтерв’ю з ним періодично з’являються у ЗМІ та поширюються у соцмережах, аби презентувати як безкомпромісного борця з владою та людину, яка прагне змін заради міста.

«Плюсами» підприємця можна вважати завзятість. Він намагається довести, що задля мети готовий на будь-які жертви. Щодо «мінусів», то мабуть це неоднозначна репутація та брак підтримки з боку інших невдоволених нинішньою владою.

Чого чекати? У недавньому інтерв’ю С.Кармаліта попередив: «Я ще копати не почав! Легенько сапаю. Якраз на осінь я їм скелети в шафі виверну». Важко ще щось додати. Сергій Кармаліта не переймається власними шансами на перемогу, а ближче до фінішу шукатиме «союзників» серед інших «альтернативних» кандидатів пропонуючи йти спільним фронтом задля подальшого поділу повноважень.  

Впізнаваність – до 30%

Сергій Борзов – нинішній очільник області, перед яким стоїть завдання від центральної влади досягти результатів у Вінниці саме на виборах. Якщо на чолі ДУСі теперішній губернатор був майже не помітним, а вінничани пам’ятали його переважно через команду КВК «Вінницькі перці», то за лічені дні в ОДА він встиг вже «дати перцю» у всіх районах, де побував.

Досвід роботи у передвиборчих штабах, копіювання поведінки В.Зеленського на початку його політичної кар’єри, демонстрація керівника, який лясне по столу перед неробою, все тримає у кулаку та не добиратиме слів при спілкуванні дозволить нинішньому губернатору швидко завойовувати прихильність певної частини електорату, якій подобається така манера поведінки. До того ж він розраховує на підтримку «Слуги народу», облорганізацією якої управляє його дружина Ірина.

Які «мінуси»? Неврівноваженість, незнання специфіки та функціонування міста.  

Чого чекати? Сюрпризів… С.Борзов довів, що не є кабінетним керівником на рівні області, тому обійти пішки місто зможе за кілька тижнів. Це як натяк. Бруднитися «чорнушними» кампаніями йому і не потрібно. Він доводитиме, що вміє чути людей та «строїти» управлінців, а надалі долатиме корупцію та безхазяйність, не «навантажуючи» людей глобальними планами.

Шанси? Є. Принаймні, опираючись на команду, Борзов вже «стартанув», а результат залежить від кількості помилок. Справа за коштами на кампанію не стоятиме, адже йому не відмовлять заможні вінничани, які прагнуть змінити владу у місті.    

Впізнаваність – до 30%      

Сергій Моргунов – чинний мер Вінниці. З 2014 року він показав себе як командний гравець, який без зайвих емоцій вміє організувати процес. Вінниця помітно відрізняється від сусідніх обласних центрів більшою охайністю.

До «плюсів» С.Моргунова сміливо можна додати відносно великий власний рейтинг, підтримку попередника В.Гройсмана, потужну розгалужену команду, фінансові та медійні ресурси. А от головними «мінусами» чинного міського голови є його небажання ходити пішки та особисто чи не щодня спілкуватися з вінничанами, а також антирейтинг, який йому потроху формують умовні опозиціонери.

Чого очікувати? Команда Моргунова презентуватиме для міста стратегію розвитку до 2030 року, яка лягатиме в основу передвиборчої кампанії. Ставка у кампанії робитиметься саме на пропозицію подальшого сталого розвитку міста.

Впізнаваність – 100%.

Битва бастардів

Усі згадані Сергії такі різні, хоча раніше їх долі перетиналися. Як у «Грі престолів», де персонажі теж не «вчора» познайомилися. Весняні соціологічні дослідження нібито доводять, що чинний мер майже не досяжний для конкурентів з понад 50%-ою підтримкою.

Не варто сперечатися з фахівцями чи ставити під сумнів об’єктивність опитувань. Курчат рахуватимемо восени. Поки без соціологів зрозуміло, що головний противник Сергія Моргунова не хтось з його тезок, а антирейтинг. Доклалися до його формування деякі відомі вінничани з оточення мера, саме по них «б’ють» і «битимуть».

По-перше, чинний мер може розраховувати на гарантовану 40%-у підтримку містян. Це сталий відсоток. За решту треба боротися, щоб перемогти навіть з мінімальним результатом, але у першому турі.

По-друге, інші Сергії працюватимуть не стільки один проти одного, як кожний проти Моргунова, відшукуючи його різні вразливі «точки». Адже усі погоджуються з тим, що єдина можливість перемогти – другий тур. Саме там є вірогідність того, що усі, хто з першої спроби голосував за «альтернативного» кандидата, байдуже за якого, у «фіналі» віддадуть голос теж «альтернативі».

Фактично, мерські вибори перетворюються у видовище, притаманне Україні з 1990-их, коли люди голосують не тільки «за», а й «проти». Так в нас обирали президентів. Тепер обиратимуть міського голову. Тому якщо трьом Сергіям слід працювати на впізнаваність, то четвертому попереджувати конфлікти з оточенням. Що виявиться складнішим - дізнаємося.           

Сподобалася стаття? Розкажи про неї