Na Парижі

«Фантомні» автомобілі Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції вже шукають порушників

Новини Вінниці / «Фантомні» автомобілі Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції вже шукають порушників
Починаючи з 25 січня автомобілі-«фантоми» виїжджають на повноцінне патрулювання доріг. Відомо, що це Skoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції. Надалі марки та моделі авто не називатимемо відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Презентував принцип роботи «фантомів» міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі «Інтера». За його словами, «фантом» може фіксувати «багато об’єктів одночасно».

«Система передаватиме інформацію — й порушник отримуватиме штраф за перевищення швидкості», - пояснив очільник МВС.

Він зазначив, що ці автомобілі фіксуватимуть порушення швидкісного режиму транспортними засобами в обох напрямках дорожнього руху: як у попутному, так і у зворотному. МВС очікує, що «фантоми» покращать ситуацію на дорогах.

А «Юридична компанія Міллер» оприлюднила номери чотирьох автівок-«фантомів»: КА 0225 СВ, КА 2851 СЕ, КА 2896 СЕ, КА 2096 СЕ. Зазначається, що це Skoda Kodiaq сірого кольору. Автівки обладнані радарами, які дозволяють моніторити одночасно до 50 цілей.

Спецавтомобілі сертифікований за модулями "В" та "F" і унормований з усіма вимогам ДСТУ-8809:2018 Національного стандарту України й здатний до фіксації порушень ПДР.

Як відбувається фіксація адмінправопорушення та притягнення порушника до відповідальності? Ці авто оснащені системами контролю швидкості рухомих транспортних засобів, які надають змогу проводити вимірювання швидкості, як під час руху самого «фантому», так і коли «фантом» стоїть в певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.

Після чого метадані із відповідною інформацією відправляються до системи автоматичної фіксації, яка відповідні метадані опрацьовує та автоматично формує постанови про адміністративні правопорушення. До відповідальності, в такому випадку, притягується власник авто або належний користувач.

Майже всі правопорушення швидкісного режиму будуть фіксуватися в автоматичному режимі без зупинки транспортного засобу порушника.

А може бути фіксація правопорушень не в автоматичному режимі? Не в автоматичному режимі фіксація порушень ПДР здійснюватиметься спецавтомобілем за допомогою двох відеокамер, якими оснащений автомобіль. Вони мають здатність фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду та позаду службового авто. Як правило, це буде відбуватися досить рідко і стосуватиметься лише найзухваліших і найнебезпечніших для учасників дорожнього руху порушень ПДР, які будуть помічати інспектори під час патрулювання фантому. Наприклад, проїзд на червоне світло чи перетин подвійної суцільної, де це дійсно могло призвести до надсерйозних наслідків.

Як тоді буде відбуватися притягнення до відповідальності таких водіїв? У «фантомі» патрулюють інспектори. У такому разі вони, відповідно до вимог статті 35 ЗУ «Про Національну поліцію», будуть зупиняти автомобілі порушників та розглядати справи про адмінправопорушення. Притягуватись до відповідальності в такому випадку будуть водії авто, яких зупинили.

До речі, у поточному році за Держпрограмою (реалізовується Мінінфраструктурою) заплановано закупівлю 30 таких спецавтомобілів.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї