Na Парижі

Чи робити дитині щеплення під час карантину? Відповідь імунолога

Новини Вінниці / Чи робити дитині щеплення під час карантину? Відповідь імунолога
Під час карантину у батьків не одноразово виникало питання чи не ризиково зараз робити малечі планові щеплення? У період епідемій вакцинації не проводиться, але це стосується "керованих епідемій", як, наприклад, грип, де епідемія триває 2-3 місяці. Але, окрім грипу та  коронавірусу може бути спалах інших досить тяжких інфекційних хвороб.

Під час карантину у батьків неодноразово виникало питання чи не ризиково зараз робити малечі планові щеплення? У період епідемій вакцинації не проводиться, але це стосується "керованих епідемій", як, наприклад, грип, де епідемія триває 2-3 місяці. Але, окрім грипу та  коронавірусу може бути спалах інших досить тяжких інфекційних хвороб.

В інтерв’ю Українському радіо  Лікар-імунолог та алерголог Олег Назар відповів на це питання.

"Зараз ми не знаємо, скільки триватиме ця епідемія. Тому питання таке: графік вакцинації ніхто ж не скасовував. А будь-яке щеплення, яке проводиться має імуностимулюючу дію і може бути захистом від інших інфекцій.

Якщо люди будуть дотримуватися всіх норм дистанції, батьки з дітьми, які приходять до поліклінік, не сидітимуть один біля одного, то це більш-менш безпечно. Інше питання, якщо дитина хвора, має температуру, прояви ГРВІ, то вакцинація проводиться не раніше, ніж за місяць".

На його думку, в Україні може бути спалах кору і правця, бо під час карантину рівень вакцинації упав на 20%.

"Якщо щеплення не проводити, то відбувається спалах захворювання. Імунітет після вакцинування проти кору тримаєтья приблизно 15-16 років. Ми вже бачили спалах серед осіб віком 28-32 роки. Вони були щеплені, але активність імунної системи зменшилась. Тому було прийнято рішення провести додаткову вакцинацію. Якщо ми боїмося спалаху кору, вибираємо певну кількість населення, проводимо аналіз на антитіла. Якщо антитіла зменшені або відсутні, то порушується питання про додаткову вакцинацію", - каже лікар.

Щодо антитіл до коронавірусу, лікар вважає, що цей імунітет - нетривалий.

"Імунітет проти будь-якої вірусної інфекції, – каже Олег Назар, – нетривалий. Але, питання в тому, що ця епідемія йде, а ми й досі не знаємо, яка кількість тіл захищає людину від інфекції. Треба взяти особу, яка перехворіла, з’ясувати, який рівень антитіл, скільки він тримається, період існування – до 2-х місяців".

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко закликав українців планово робити щеплення від різних видів "вакцинокерованих" інфекцій:

"Не можна допустити спалахів таких інфекцій, особливо під час епідемії коронавірусу" – сказав він.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї