Na Парижі

Життєво важливо: Благодійний фонд «МХП – Громаді» пропонує всім охочим у Ладижині безкоштовно перевірити рівень холестерину в крові

Новини Вінниці / Життєво важливо: Благодійний фонд «МХП – Громаді» пропонує всім охочим у Ладижині безкоштовно перевірити рівень холестерину в крові
Берегти здоров’я та регулярно стежити за рівнем холестерину в крові закликає громадян Благодійний фонд «МХП – Громаді». За його ініціативи у Каневі на Черкащині та у Ладижині на Вінниччині стартуває соціальний проєкт, у межах якого кожен бажаючий житель має можливість безоплатно перевірити рівень холестерину в крові.

Берегти здоров’я та регулярно стежити за рівнем холестерину в крові закликає громадян Благодійний фонд «МХП – Громаді». За його ініціативи у Каневі на Черкащині та у Ладижині на Вінниччині стартуває соціальний проєкт, у межах якого кожен бажаючий житель має можливість безоплатно перевірити рівень холестерину в крові.

Стежити за рівнем холестерину життєво важливо, адже його надмірний вміст у крові провокує низку небезпечних недуг, насамперед, атеросклерози, інфаркти та інсульти. Лікарі радять здавати аналіз на рівень холестерину в крові щонайменше раз на рік. Передовсім це стосується літніх людей, адже з віком показник “поганого” холестерину збільшується.

«Поганий» і «хороший» холестерини

Слід розуміти, що не все погане, що називається «холестерин». Холестерин – дуже важлива речовина жирового походження, яка забезпечує стійкість клітинних мембран, виробляє стероїдні та статеві гормони, вітамін D, а також жовчні кислоти тощо.

Однак, «поганим» або «хорошим» холестерином його роблять переважно білки. У поєднанні вони утворюють різні комплекси, що називаються ліпопротеїдами. Так, «поганим холестерином»  є ліпопротеїди високої щільності. З таких комплексів холестерин осідає на стінках судин, утворюючи холестеринові бляшки, а ті, у свою чергу, викликають атеросклеротичні зміни судин і порушення кровообігу, підвищують ризик ішемічної хвороби серця, інфарктів та інсультів.

Звідки холестерин береться в організмі?

Значну частину холестерину організм людини синтезує сам, зокрема, печінка - до 80%. Майже весь інший холестерин  потрапляє до нас із їжею. Тому дієта та здоровий спосіб життя дуже важливі. Більше за все холестерину в маслі вершковому низької якості, маргарині, майонезі, кондитерських виробах, копчених продуктах, «червоному» м’ясі, твердих сирах та вершках. Але справжнім постачальником «поганого холестерину» до нашого організму є смажена  їжа, що приготована із застосуванням значної кількості рослинного масла,  та фаст-фуд. Саме тому лікарі завжди радять споживати такі продукти у помірній кількості, дотримуючись добової та тижневої норм.

Де і як можна перевірити рівень холестерину?

Перевіряти рівень холестерину в крові можна самостійно за допомогою побутового глюкометра або у поліклініці, здавши аналіз крові. Останній варіант, яким і пропонує скористатися Благодійний фонд «МХП - Громаді», має декілька очевидних переваг, головною з яких є точність. Крім того, одразу після отримання результату аналізу пацієнт може проконсультуватися у лікаря, як відкоригувати рівень холестерину в крові.

Жителям Ладижина слід звертатися до міської лікарні (вул. Ентузіастів, 24).

Кому насамперед потрібно контролювати рівень холестерину?

Слідкувати за рівнем холестерину в крові потрібно тим, хто належить до групи ризику:

  • особи, які мають спадкові серцево-судинні захворювання;
  • хворі на ішемічну хворобу серця, інсульт або міні-інсульт, особи, які мають захворювання периферичних артерій;
  • особи з надмірною вагою;
  • хворі на хронічні запальні процеси, наприклад, ревматоїдний артрит, псоріаз або ВІЛ;
  • діабетики та гіпертоніки.

Як часто треба вимірювати рівень холестерину?

Навіть якщо ви почуваєтесь добре — ви маєте регулярно перевіряти рівень холестерину. Обстежуватись варто значно частіше, якщо ви в групі ризику.

Бережіть здоров’я - слідкуйте за рівнем холестерину!

Сподобалася стаття? Розкажи про неї