Na Парижі

Вінницькі роботодавці «за чотири кроки» можуть отримати допомогу для своїх працівників

Новини Вінниці / Вінницькі роботодавці  «за чотири кроки» можуть отримати допомогу для своїх працівників
На Вінниччині роботодавці можуть подати документи на «біржу», щоб отримати допомогу. Кошти праціникам Вінницької області має компенсувати держава, але  у роботодавця має бути бездоганна «репутація»  –  сплачений ЄСВ, оформлені накази. Кі засвідчують скорочення робочого дня,  чи зупинення виробничого процесу через карантин. За надані державою гроші роботодавець має відзвітувати.

На Вінниччині роботодавці можуть подати документи на «біржу», щоб отримати допомогу. Кошти працівникам Вінницької області має компенсувати держава, але у роботодавця має бути бездоганна «репутація» – сплачений ЄСВ, оформлені накази, які засвідчують скорочення робочого дня, чи зупинення виробничого процесу через карантин. За надані державою гроші роботодавець має відзвітувати.

Про порядок звернення за допомогою розповідає управління Держпраці у Вінницькій області.

Допомогу виплачуватимуть застрахованим працівникам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію), у разі втрати ними частини зарплати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності. Для цього потрібно буде зверненням роботодавця для її виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини.

Суму компенсації розраховують за кожну «втрачену» через карантин годину, правда, із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові. Розмір допомоги не може перевищувати розміру мінімальної зарплати.

Допомогу надають на строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину за умови сплати роботодавцем ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Аби отримати допомогу роботодавець має звернутись до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подати такі документи:

1) заяву у довільній формі, в якій, зокрема, зазначають інформацію про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва та до якої додаються засвідчені роботодавцем копії підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів;

2) засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

3) відомості про працівників (П. І. Б., реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків), в яких виникло право на допомогу;

4) видану ДПС довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Якщо буде прийнято рішення про надання допомоги, то між центром зайнятості та роботодавцем протягом трьох робочих днів укладається договір про надання допомоги.

Перерахує роботодавцю кошти для виплати працівникам допомоги центр зайнятості на підставі відомостей про осіб, наданих роботодавцем, щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості.

Роботодавець виплачує допомогу працівникам у строк не більше ніж три робочих дні після надходження коштів на свій рахунок за окремою платіжною відомістю для виплати допомоги. Копія зазначеної відомості з підтвердженням перерахування коштів на рахунок працівника подається центру зайнятості не пізніше ніж протягом п’яти календарних днів після виплати працівникам допомоги.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї