Na Парижі

Вінницька облрада залишила тариф на тепло для населення свого комунального підприємства на минулорічному рівні

Новини Вінниці / Вінницька облрада залишила тариф на тепло для населення свого комунального підприємства на минулорічному рівні
«Тарифному» рішенню черговій 12-й сесії Вінницької облради 24 вересня передували тривалі «диспути» на профільній комісії. В результаті депутати визначились с розцінками на опалення для КП «Вінницяоблтеплоенерго» - для населення вони залишаться на минулорічному рівні, а для бюджетних установ їх підвищити.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Як зазначають на сайті облради, у проєкті рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для населення, бюджетних установ та організацій, госпрозрахункових споживачів, релігійних організацій комунальним підприємством «Вінницяоблтеплоенерго»», поданому обласною державною адміністрацією, було запропоновано підвищити тариф для населення на понад 50% на період із 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року.

Цим проєктом рішення передбачалося, що із жовтня населення має платити 2899,5 грн за 1Гкал.

Тарифи «доопрацьовали» на засіданні постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури. Депутати внесли зміни і доповнили проєкт, а також ухвалили рішення залишити тариф для побутових споживачів на минулорічному рівні. На розгляд сесії було внесено саме доопрацьований варіант рішення.

Отже, депутати проголосували за те, щоб залишити для населення попередній тариф - 1914,43 грн за 1Гкал (саме такий тариф було затверджено сесією облради 24 вересня 2020 року). Збільшення тарифу на 29%  для бюджетних  організацій  сесія затвердила,  із жовтня він складатиме 2834,07  грн/Гкал  (без ЦТП та ІТП) з ПДВ та 2899,19 грн/Гкал  (з ЦТП без ІТП) з ПДВ.  

«Ми відстояли затвердження тарифу на рівні минулорічного. Щодо бюджетних установ, то питання залишається проблемним. При таких цінах, які зараз пропонуються на газ, територіальні громади будуть працювати тільки на енергозабезпечення. На медицину, освіту, культуру, інфраструктуру тощо коштів у них не залишиться», - зазначив, коментуючи рішення сесії, голова облради Вячеслав Соколовий.

Також він додав, що не можна  дозволяти перекладати фінансовий тягар на місцеві бюджети, «держава повинна про це подбати», тому депкорпус звернувся до Кабміну щодо втручання держави у вирішенні тарифного питання та компенсації підприємствам ТКЕ коштів через зростання цін на газ.

Зазначимо, що КП «Вінницяоблтеплоенерго» опалює переважно бюджетні установи, а також кілька об’єктів житлового сектору.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї