Na Парижі

В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО)

Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО)
У центрі Вінниці поруч з площею Ліверпуль може існувати розгалужена система підземних ходів, яка пов’язувала принаймні кілька сусідніх будівель із «магістральним» шляхом. Під час знесення аварійного будинку №24 по вулиці Монастирській знайшли окрему їх частину. Найближчим часом вінницькі дослідники мають з’ясувати, чи пов’язані вони з підземеллями навколишніх будинків.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

У центрі Вінниці поруч з площею Ліверпуль може існувати розгалужена система підземних ходів, яка пов’язувала принаймні кілька сусідніх будівель із «магістральним» шляхом. Під час знесення аварійного будинку №24 по вулиці Монастирській знайшли окрему їх частину. Найближчим часом вінницькі дослідники мають з’ясувати, чи пов’язані вони з підземеллями навколишніх будинків.

Нагадаємо, під ковшем екскаватору у центрі Вінниці виявили залишки стародавніх підземель, про що NaПарижі писав 10 серпня. Після публікації фахівці зробили попередні обстеження цього об’єкту та вимірювання склепінь та ходів.  

«У суботу оглянули ділянку разом з викладачкою ВДПУ, докторкою історичних наук Тетяною Кароєвою. З попереднього огляду можна припустити, що це підвал флігеля (прибудови) сусіднього будинку, спорудженого на межі ХІХ та ХХ століть. У п’ятьох мурованих арках присутні різні зразки цегли. Можливо, за шаром будівельного сміття є більш давні відгалуження.

Враховуючи, що ці підготовчі земляні роботи ведуться у центральному історичному ареалі Вінниці, для більш ґрунтовних заключень необхідні висновки археологів, дослідників давньої цегли та представників органів охорони культурної спадщини. Ідеальним варіантом розвитку подій був би візит спеціалістів науково-дослідного центру Інституту археології НАН України «Рятівна археологічна служба», - пояснив NaПарижі керівник КП «Центр історії Вінниці» Олександр Федоришен.

Слід додати, що майже поруч з ділянкою, де знесли аварійну будівлю, аби звести офісний центр, розташована фізико-математична гімназія №17. Частина території закладу передана в оренду забудовнику на тривалий термін. На межі ХІХ та ХХ століть у приміщенні сучасної школи-гімназії був міщанський будинок… Гіпотетично виявлені ходи можуть бути «пов’язані» зі шкільними підземеллями. Такі припущення відкидати не варто…

«Ми обстежили підземелля на Монастирській. Можу сказати, що є полутунелі, які йдуть до 4 метрів вглиб у бік вулиці Соловйова. В кінці кожної ніші є труба… Припускаю,що це вентиляція. Далі камінь і цегла. Можливо їх замурували. Знайшли також залишки грубки. Але це не все. Гіпотетично можна припустити, що ці підземелля були пов’язані, як з сусіднім будинком, який розташовано нижче, але нині прохід замуровано, так і з нинішньою гімназією. Стверджувати це, звісно, можна після більш детальних досліджень, але на це вказують схеми відомої дослідниці Людмили Денисової.

Поки що ми провели заміри отворів, проаналізували цеглу. Вона не дуже стара – орієнтовно кінець ХІХ або початок ХХ століть… Це цікава деталь. Ми знайшли металеву колію, але поки не ідентифікували виробника. Принаймні клейма вінницького заводу «Молот» Львовича не побачили. Сподіваюся, що подальші дослідження дадуть відповіді на безліч питань, які наразі є в істориків, що зацікавилися цією темою», - зазначив молодший науковий співробітник Вінницького краєзнавчого музею Владислав Сушинський.

Також він припускає, що саме це приміщення могло слугувати холодильною камерою для зберігання напоїв та м’ясних виробів. Більш того, В. Сушинський зазначає, що за переказами місцевих мешканців, колись у власників садиби ( у будинку гімназії) був чудовий винний погреб. Наразі його ще не знайдено…  

 

Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО) Новини Вінниці / В знайдених під ковшем екскаватора у Вінниці підземеллях вбачають частину ходів, які з’єднані із сусідніми будинками (ФОТО, ВІДЕО)
Сподобалася стаття? Розкажи про неї