Na Парижі

В поліції Вінниччини заявляють про викриття масштабної схеми вивозу цінної деревини під виглядом дров

Новини Вінниці / В поліції Вінниччини заявляють про викриття масштабної схеми вивозу цінної деревини під виглядом дров
Одночасно у Вінницькій та Волинській областях слідчі-детективи обласного главку поліції Вінниччини 13 квітня спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань за силової підтримки бійців КОРДу провели спецоперацію. В ході неї задокументовано злочинну діяльність стійкої групи з ознаками організованості з числа службових осіб лісових господарств Вінницької області, суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб-підприємців.

Одночасно у Вінницькій та Волинській областях слідчі-детективи обласного главку поліції Вінниччини 13 квітня спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань за силової підтримки бійців КОРДу провели спецоперацію. В ході неї задокументовано злочинну діяльність стійкої групи з ознаками організованості з числа службових осіб лісових господарств Вінницької області, суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб-підприємців.

Як повідомляють у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, наразі вказується, що до складу організованої групи входило сім осіб. Можливо, подальше розслідування підтвердить причетність інших.

Група спеціалізувалася на розкраданні деревини особливо цінних порід. Слідством задокументовані факти незаконної вирубки лісу на території Вінниччини. В подальшому високоякісну лісопродукцію за підробленими документами із заниженим класом – як дрова - збували на деревообробне підприємство на території Волині. Розрахунки велися як готівковою, так і безготівковій формі. 

Встановлено, що члени групи впродовж тривалого часу збували незаконно заготовлену деревину, в тому числі за кордон.

Слідчими-детективами проведено 11 санкціонованих обшуків на території Вінницької (у Гайсинському районі) та два обшуки на території Волинської областей.

Слідчі вилучили грошові кошти в сумі понад 65 тисяч доларів, більше 122 тисячі гривень, 130 євро, 200 польських злотих,  ноутбуки, мобільні телефони, товарно-транспортні накладні з поколодним обліком деревини та на перевезення деревини, чорнові записи щодо обліку лісопродукції та її списання, печатки суб’єктів господарювання, носії інформації з персональних комп’ютерів зловмисників,  285 колод кругляка дуба, 26 колод кругляка сосни, рахунки фактури, договори купівлі-продажу деревини, банківські картки, 3 вантажні автомобілі для перевезення лісопродукції та 2 легкові автомобілі.

Дії зловмисників кваліфіковані за ч.3 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Крім того, у діях зазначених осіб вбачаються ознаки злочинів, передбачених  ст.246 (Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) та 366 (Службове підроблення) КК України. Розслідування триває. За вчинення таких злочинів фігурантам провадження загрожує до восьми років ув'язнення. 

Цікаво, чи дійде справа до реальних термінів та компенсації збитків…

Новини Вінниці / В поліції Вінниччини заявляють про викриття масштабної схеми вивозу цінної деревини під виглядом дров Новини Вінниці / В поліції Вінниччини заявляють про викриття масштабної схеми вивозу цінної деревини під виглядом дров Новини Вінниці / В поліції Вінниччини заявляють про викриття масштабної схеми вивозу цінної деревини під виглядом дров Новини Вінниці / В поліції Вінниччини заявляють про викриття масштабної схеми вивозу цінної деревини під виглядом дров
Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї