Na Парижі

У вінницької забудовниці Галіцької поліція провела низку обшуків, деталі оприлюднять після завершення слідчих дій

Новини Вінниці / У вінницької забудовниці Галіцької поліція провела низку обшуків, деталі оприлюднять після завершення слідчих дій
В рамках відкритих кримінальних проваджень по статям 190 і 191 Кримінального кодексу України вінницької поліцією під процесуальним наглядом прокуратури Вінницької області 16 липня проведено одночасно 22 обшуки. Слідчі дії відбувалися за різними адресами у кількох регіонах України, але всі вони пов’язані з колишньою кандидаткою в нардепи та підприємицею Вікторією Галіцькою.

У рамках відкритих кримінальних проваджень за статями 190 і 191 Кримінального кодексу України вінницькою поліцією під процесуальним наглядом прокуратури Вінницької області 16 липня проведено одночасно 22 обшуки. Слідчі дії відбувалися за різними адресами у кількох регіонах України, але всі вони пов’язані з колишньою кандидаткою в нардепи та підприємицею Вікторією Галіцькою. 

За інформацією Винница.инфо, обшуки відбувалися через розслідування ситуації навколо скандальних недобудов на Старому місті. Відомо, що В.Галіцька має відношення до житлових комплексів, відомих як ЖК «Європейський» і «Клубний дім».

Також видання вказує, що обшуки відбувалися попри тиск з боку покровителів забудовниці, які начебто гальмували розслідування. За наявною інформацією, правоохоронцями обшуки були проведені безпосередньо у В.Галіцької, а також у її родичів, зокрема батьків та сестри - на них оформлене майно, законність якого викликає сумнів. Мова йде про нещодавно придбані нерухомість (квартири, офісні приміщення) та автомобілі. Також слідчі дії відбувалися в офісах компанії Галіцької та у менеджерів, що безпосередньо брали у людей готівку за квартири у будинках, які мали б бути збудовані.

Нагадаємо, з січня 2020-го у Вінниці ошукані власники житла намагаються добитися завершення будівництва на розі вулиць Покришкіна та К.Широцького трьох секцій багатоповерхівок та врешті-решт отримати власне житло. З лютого за заявами вінничан у поліції розслідують кримінальні провадження. Претензії людей стосуються невиконанням вінницькою підприємицею Вікторією Галіцькою обіцяних термінів завершення будівництва. NaПарижі писав, що згідно з укладеними у 2015-му договором саме її компанії відповідали за ці об’єкти. Нещодавно ошукані вкладники звернулися за допомогою до новопризначеного голови Вінницької ОДА Сергія Борзова. У листі вони виказали надію на те, що багаторічні проблеми ЖК «Європейський квартал» і ЖК «Клубний будинок» будуть не тільки вирішені, але і винні в них, нарешті будуть покарані.

Наразі у поліції зібрані сотні заяв людей, які називають себе ошуканими. Зазначимо, що житлові комплекси будувалися коштом 620 сімей. Готівку люди віддавали або безпосередньо забудовниці, або, і так частіше, менеджерам її компаній.

Влітку 2019 року Вікторія Галіцька балотувалася до парламенту по мажоритарному окрузі №12 та особисто обіцяла багатьом, що от-от будівництво завершиться, а люди отримають свої квартири. До Ради її не обрали, а ошукані вкладники втратили навіть зв'язок із забудовницею. Після кількох місяців очікування на результат вінничани почали об’єднуватися з пошуках справедливості та безпосередньо підприємиці, аби змусити її виконати обіцяне. Проте сама вона запевняла вкладників, що не витрачала чужі гроші на власний розсуд, а також не має великих статків.

Як пояснили NaПарижі у відділі комунікацій ГУНП у Вінницькій області, наразі слідчі дії не завершені, вони проводяться в рамках відкритих кримінальних проваджень, після доопрацювання та повідомлення про підозру, нададуть офіційну інформацію.

За інсайдерською інформацією Винница.инфо, активізувалося розслідування справи ошуканих забудовників після зміни керівництва силових структур та листа до губернатора. Слідчі з прокурорами здійснили візити по 22 адресам, як у Вінниці, так і в інших регіонах. Зокрема і нібито до будинку на Київщині, від якого тривалий час «відмовлялася» Галіцька.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї