Na Парижі

У вінницькій поліції розслідують зникнення грошей з «Європейського кварталу» та з’ясовують зв’язки з продажем квартир за підробленими документами (ВІДЕО)

Новини Вінниці / У вінницькій поліції розслідують зникнення грошей з «Європейського кварталу» та з’ясовують зв’язки з продажем квартир за підробленими документами (ВІДЕО)
Близько сотні заяв від ошуканих вінничан вже прийняли протягом кількох місяців слідчі ГУНП у Вінницькій поліції. Всі вони стосуються недобудови трьох секцій ЖК «Європейський квартал» на Старому місті. Вкладників правоохоронці запевняють, що об’єднають матеріали в одну «справу» та розслідуватимуть шахрайство та розтрату майна.

Близько сотні заяв від ошуканих вінничан вже прийняли протягом кількох місяців слідчі ГУНП у Вінницькій поліції. Всі вони стосуються недобудови трьох секцій ЖК «Європейський квартал» на Старому місті. Вкладників правоохоронці запевняють, що об’єднають матеріали в одну «справу» і розслідуватимуть шахрайство та розтрату майна.

Для того, аби розуміти, як розслідується «справа «Європейського кварталу», 6 лютого до обласного главку поліції завітала група ошуканих, саме так називають себе вінничани, які протягом 2017-18 років внесли кошти за квартири, розраховували там оселитися, а нині змушені з’ясовувати, чому будинок недобудований, та де ділися гроші.

Недобудованими залишаються три секції. Це означає, що понад 300 родин заплатили за житло і давно мали б стати його власниками. За словами вінничан, ще влітку 2019 року вінницька підприємиця Вікторія Галіцька обіцяла, що от-от роботи будуть закінчені, а потім змінила риторику.

У присутності вінницьких та київських журналістів у фойє обласного главку поліції люди зізнавалися у тому, що саме вона їм «гарантувала», а потім почала казати, що у всьому винна міська влада, адже не виділяє їй чергову ділянку під забудову. Підприємиця запевняла вкладників, що якби їй виділили землю, то зароблені на новому об’єкті кошти пішли б на завершення «Європейського кварталу»…

Наразі ошуканих вінничан більше турбує те, аби правоохоронці дослідили всі обставини та знайшли, куди поділися їхні мільйони, щоб повернути кошти у будівництво. Справа «Європейського кварталу» може стати одною з найрезонансніших у Вінниці.

«Розслідується кримінальне провадження за статтями 190 і 191. Це шахрайство і привласнення чужого майна. На даний час всі заяви долучаються до матеріалів провадження. Слідчими вони систематизуються. З наступного тижня всіх вас по черзі ми будемо викликати для пояснень. Приносьте всі документи – договори, чеки, чорнові записи», - зазначив на зустрічі з ошуканими в.о. начальника слідчого управління ГУНП у Вінницькій області Руслан Литвинюк.

За його словами, зібравши матеріали, слідчі мають визнавати людей потерпілими і допитувати саме у цьому статусі.

«Слідству треба провести кропітку роботу, щоб з’ясувати, хто і як будував ці об’єкти, дослідити, куди надходили кошти. Ми будемо звертатися до суду, аби він ухвалою дозволив дослідити рух коштів на рахунках юридичних осіб, пов’язаних з будівництвом. Якщо кошти при покупці житла «заносилися» готівкою, то треба посприяти слідчому у тому, щоб в нього були беззаперечні докази сплати – де це було, який документ дали (менеджери, - прім. авт.) взамін», - пояснив Р. Литвинюк. 

Правоохоронець наголосив, що всі заяви можна приносити до «Прозорого офісу» обласного главку, черговий слідчий їх прийматиме. А далі заяви передаватимуться слідчому, який веде цю справу, і він буде їх долучати.  

«Нас чекає тривале розслідування, адже маємо опитати сотні людей», - додав виконуючий обов’язки начальника слідчого управління.

Чи пов’язано затримання у Могилеві-Подільському вінницького підприємця Дмитра Климюка при спробі переоформити 24 квартири за, як вважають у поліції, підробленими документами зі справою «Європейського кварталу»? Р. Литвинюк зазначив, що «поки що це дві різні справи». «Могилівська» окремо розслідується, «вінницька» - окремо.   

«У ході слідства ми будемо перевіряти, де ця особа взяла ці документи. Проведемо експертизу, чи підроблені вони і ким підроблені. Також з’ясуємо, чи пов’язана спроба переоформити квартири у райцентрі з «Європейським кварталом». Є лише думки, здогадки», - вказав правоохоронець.

Пов’язують ці справи вкладники «Європейського кварталу». Саме вони вважають, що забудовник їхніх секцій і будинку у Могилеві-Подільському єдиний, тому міг би, продавши майно у райцентрі, розрахуватися за завершення будівництва у Вінниці.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї