Na Парижі

У Вінниці викрили схему привласнення землі через підставних осіб

Новини Вінниці / У Вінниці викрили схему привласнення землі через підставних осіб
Вінницькі правоохоронці заявляють про розкриття схеми привласнення земельних ділянок, їх незаконного продажу та подальшої «легалізації». Для цього «організаторами» були задіяні держреєстратор і підставні особи.

Вінницькі правоохоронці заявляють про розкриття схеми привласнення земельних ділянок, їх незаконного продажу та подальшої «легалізації». Для цього організаторами були задіяні держреєстратор і підставні особи.

Як зазначають у пресслужбі Вінницької обласної прокуратури, виявлено та припинено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 209 КК України (вчинення правочину з майном, одержаним злочинним шляхом, скоєне за попередньою змовою групою осіб), ч. 3 ст. 362 КК України (несанкціонована зміна інформації в автоматизованих системах, що заподіяла значну шкоду), ч. 3 ст. 365-2 КК України (зловживання своїми повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки).

До розслідування залучаються Вінницька окружна прокуратура, Вінницьке райуправління поліції та відділ протидії кіберзлочинам у Вінницькій області

За даними слідства, група осіб організувала у Вінниці злочинну схему привласнення земельних ділянок громадян, їх незаконного продажу та подальшої «легалізації». Для реалізації злочинного задуму двоє організаторів залучили двох «підставних» осіб – пособників, від яких отримали персональні дані та особисті документи землевласників. Після цього спільники подали державному реєстратору підроблені правовстановлюючі документи на земельні ділянки.

Надалі реєстратор, зловживаючи своїми повноваженнями, шляхом незаконної зміни відомостей державного земельного кадастру та державного реєстру речових прав на нерухоме майно змінив дійсних власників двох земельних ділянок на «підставних» осіб. Далі зловмисники, діючи на підставі довіреностей від нібито нових «власників», незаконно продали обидві ділянки.

Внаслідок реалізації цієї схеми двоє вінничан втратили розташовані в обласному центрі земельні ділянки загальною вартістю понад 1 мільйон гривень, а покупець – гроші, сплачені зловмисникам за придбання землі.

У кримінальному провадженні проведено ряд обшуків за місцями проживання та роботи учасників схеми, під час яких вилучено комп’ютерну техніку, носії інформації (флеш-накопичувачі, компакт-диски), земельну та бухгалтерську документацію.

«На цей час повідомлено про підозру одному з організаторів схеми, двом «підставним» особам та реєстратору. Організовано проведення необхідних першочергових слідчих та процесуальних дій, вживаються заходи щодо повідомлення про підозру іншому організатору», - вказують у прокуратурі.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї