Na Парижі

Росія пошкодила ракетами майже всі ТЕС і ГЕС в Україні – голова «Укренерго» Кудрицький

Новини Вінниці / Росія пошкодила ракетами майже всі ТЕС і ГЕС в Україні – голова «Укренерго» Кудрицький
Після шостої масованої ракетної атаки Росії на енергетичну систему 15 листопада в Україні практично не залишилося неушкоджених великих теплових і гідроелектростанцій, а також вузлових підстанцій «Укренерго».

Про це на брифінгу 22 листопада заявив голова «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Минулого тижня українська енергосистема зазнала вже шостої масованої ракетної атаки – і це була найбільша атака з усіх. Близько 100 важких ракет було випущено, і цілями їх були саме об'єкти енергосистеми: в основному це підстанції «Укренерго», а також українські електростанції. Було пошкоджено 15 об'єктів «Укренерго» в цей день… 

Після цієї атаки у нас практично не залишилося в Україні неушкоджених теплових і гідроелектростанцій. Тобто для того, щоб ви розуміли масштаб цих атак і з чим нам доводиться працювати: практично вся теплова й гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі електростанції, зазнавала ракетних ударів.

Також майже не залишилося неушкоджених вузлових підстанцій «Укренерго». Тобто практично на кожну важливу підстанцію вже щось прилітало – на деякі підстанції по декілька разів: по три, по п'ять і навіть по вісім разів, є й такі об'єкти. Масштаб руйнувань колосальний», - зазначив він.  

Стан української енергосистеми після шести хвиль ракетних атак РФ. Інфографіка «Укренерго»

Кудрицький наголосив, що після кожної масованої ракетної атаки потрібен час на те, щоб спершу заживити споживачів електроенергією, відновити енергомережу, а потім ще кілька днів іде на те, щоб графіки відключень перейшли у плановий режим. 

У минулий вівторок був запас і матеріалів, і обладнання, тож одразу після відбою тривоги фахівці зайнялися відновленням і стабілізацією енергосистеми. Уже в суботу вдалося повернутися до планових відключень. 

Проте, за словами голови «Укренерго», дефіцит електроенергії залишається, тому й графіки відключень зберігаються, щоб зберігався баланс і не сталося «колапсу» енергосистеми.

Щодня «Укренерго» передає обленерго, які не входять у її структуру і часто є приватними, наскільки потрібно обмежити споживання наступного дня, щоб система могла працювати стабільно.

Кудрицький уточнив, що всі великі електростанції, крім трьох атомних, з 10 жовтня були пошкоджені, що зменшило їхню здатність генерувати енергію. Ще до 9 жовтня Україна втратила Запорізьку АЕС, яка до початку осені працювала для України, а також декілька важливих теплових і гідроелектростанцій: Запорізька, Луганська й Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. А на початку вересня сильно постраждала енергосистема Харківщини.

Раніше міністр оборони Резніков вказав, скільки ракет залишилось в росіян.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї