Na Парижі

Над лісами Вінниччини з літаків розпочали розкидати вакцину від сказу для диких тварин

Новини Вінниці / Над лісами Вінниччини з літаків розпочали розкидати вакцину від сказу для диких тварин
Сьогодні, 26 вересня, на Вінниччині розпочали пероральну імунізацію м’ясоїдних диких тварин від сказу за допомогою авіації. Три літаки Ан-2, яких в народі називають «кукурудзниками» вилетіли вранці із аеродрому у Сутисках. Екіпаж розкидатиме приманки із вакциною над лісами шести районів регіону. Про це NaПарижі розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.

Сьогодні, 26 вересня, на Вінниччині розпочали пероральну імунізацію м’ясоїдних диких тварин від сказу за допомогою авіації. Три літаки Ан-2, яких в народі називають «кукурудзниками», вилетіли вранці із аеродрому у Сутисках. Екіпаж розкидатиме приманки із вакциною над лісами шести районів регіону. Про це NaПарижі розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.

За його словами, протягом дня літаки тричі робитимуть перезавантаження. За планом, сьогодні екіпажі мають розкидати вакцину від сказу в Оратівському, Іллінецькому, Погребищенькому, Піщанському, Чернівецькому і Могилів-Подільському районах.

Приманюватимуть до брикетів з вакциною диких тварин будуть запахом м’яса, до якого ласі хижаки. Приманки є цілком безпечними для людей, однак фахівці закликають вінничан не збирати їх та не переносити в інші місця.

«Вакцина безпечна, але брати брикети в  руки не варто. Якщо людина візьме в руки приманку, потім обов’язково повинна добре вимити руки, щоб не заразитись кишковими чи іншими побутовими  інфекціями. Захворіти ж на сказ, взявши приманку, неможливо», - зазначив Григорій Сидорук.

Повітряну вакцинацію здійснюватимуть протягом кількох днів, за цей  час планують охопити 21 тис. 361 квадратний кілометр лісу. Попередньо буде розповсюджено 427 тисяч 220 доз приманок. 

 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї