Na Парижі

До 1 травня слід задекларувати минулорічну спадщину і подарунки

Новини Вінниці / До 1 травня слід задекларувати минулорічну спадщину і подарунки
Українцям, котрі отримали у 2017 році спадщину або дарунок від співгромадян, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, необхідно у найближчі два місяці подати декларацію.

Українцям, котрі отримали у 2017 році спадщину або дарунок від співгромадян, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення, необхідно у найближчі два місяці подати декларацію.

Як повідомляють у відділі комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області, період деклараційної кампанії триває до 1 травня 2018 року. Головне управління нагадує про обов’язок подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем податкової адреси (реєстрації) та задекларувати отриманий спадок (дохід).

Згідно з чинним законодавством він буде оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (дарунка) та військовим збором за ставкою 1,5%. Нараховані у декларації вище зазначені податки необхідно сплатити до 1 серпня 2018 року.

Також, об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються (отримуються у дарунок) від членів сім’ї спадкодавця (дарувальника) 1-го та 2-го ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна, що оподатковується за нульовою ставкою податку, звільняється і від оподаткування військовим збором. Про це йдеться у законі України від 23 лютого 2017 року No1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Зауважимо, що до членів сім’ї спадкодавця чи дарувальника 1-го та 2-го ступенів споріднення відносяться: його батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, дід та баба збоку матері  і збоку батька, онуки.

 

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї