Na Парижі

Афера від аграріїв, або як колишній вінничанин Ігор Мізрах «замахнувся» на відому американську продовольчу компанію

Новини Вінниці / Афера від аграріїв, або як колишній вінничанин Ігор Мізрах «замахнувся» на відому американську продовольчу компанію
Вінничани ще пам’ятають, як відомого у місті ректора університету намагалися змусити заплатити за те, щоб з інтернет-видання зняти негативний матеріал. Судовий процес над вимагачем завершився майже «полюбовно». Проте деякі вінничани подібні «афери» поставили «на конвеєр»… Приміром відомий колись у Вінниці педагог-юрист Ігор Мізрах, а нині правовий та економічний експерт, шоумен, політолог та «радник президента», опинився у центрі гучного скандалу, пов’язаного із російськими та українськими мільйонерами. Паралельно з цим, колишній вінничанин майже очолив «PR-компанію» проти відомої американської продовольчої компанії Cagrill Inc., з якою о співробітництві домовлявся президент Зеленський.

Вінничани ще пам’ятають, як відомого у місті ректора університету намагалися змусити заплатити за те, щоб з інтернет-видання зняти негативний матеріал. Судовий процес над вимагачем завершився майже «полюбовно». Проте деякі вінничани подібні «афери» поставили «на конвеєр»… Приміром відомий колись у Вінниці педагог-юрист Ігор Мізрах, а нині правовий та економічний експерт, шоумен, політолог та «радник президента», опинився у центрі гучного скандалу, пов’язаного із російськими та українськими мільйонерами. Паралельно з цим, колишній вінничанин майже очолив «PR-компанію» проти відомої американської продовольчої компанії Cagrill Inc., з якою про співробітництво домовлявся президент Зеленський.

Ігор Мізрах – настільки багатогранна особистість, що перераховувати усі "принади"  колишнього вінничанина, а нині киянина, складно.Будучи проректором вінницького коледжу конструювання одягу, він потрапив у скандал із забудовником, якому обіцяв «домовитися» за ділянку землі. «Вирішення» закінчилося кримінальною справою і зникненням з Вінниці чоловіка, який нібито міг владнати "земельне" питання.

Наприкінці серпня 2019-го значно гучнішим був скандал із затриманням І. Мізраха та ще трьох чоловіків в офісі на Банковій у Києві співробітниками Військової прокуратури. За «винагороду» у пів мільйона доларів «квартет» обіцяв керівну посаду в «Укроборонпромі», запевняючи, що все «вирішить» з людьми із оточення Володимира Зеленського. Тим паче, що офіс Мізраха розташований поруч із будівлею Офісу президента.

Після отримання коштів, на «рішал» одягнули кайданки. Тодішній очільник відомства Анатолій Матіос, розуміючи, що от-от структуру скоротять, опублікував у Facebook не лише світлини із затримання, а й повідомлення про вилучення 40 сторінок формату А-4 із прізвищами тих, хто платив за призначення та на які саме посади. Мабуть, ці аркуші сьогодні варті скарбу.

Провадження відкрили за фактом шахрайства, а президент В. Зеленський тоді навіть обізвав «рішал» сектою.

Затримання та вірогідне слідство не завадили Ігорю Мізразу приймати участь у конкурсі до Ради громадського контролю Держбюро розслідувань від ВГО «СГОУ «Народна Рада» у вересні минулого року.     

Щодо виборів, то вони були скандальними. Під час голосування І. Мізрах набрав достатню для проходження у цей орган нібито підтримку громадськості, але було визнано масштабні фальсифікації з голосуванням. Серед тих, кому «накрутили» голоси, опинився і колишній вінничанин. На тому скандалі формування дорадчого органу заморозили.

Вчергове «згадали» про І. Мізраха нещодавно – наприкінці січня. «Обозреватель» доволі детально підійшов до аналізу діяльності «політичного та економічного експерта», медіамагната та шоумена. Звісно, це видання пов’язують із бізнесменом Михайлом Бродським, якого медіаресурси колишнього вінничанина «поливали брудом», проте розслідування навело приклади «схем», які дозволяють заробляти Ігорю Ананійовичу чималі статки не на консультаціях з правових питань, а саме з публікації замовної «чорнухи» та на знятті статей із сайтів.

Розслідувачам допомогли колишні працівники офісу компанії «Orange Sky» Ігоря Мізраха. Саме вони поділилися перепискою із шефом. Як зазначає видання, численними інтернет-ресурсами, пов’язаними з екс-вінничанином, на замовлення ширилися негативні матеріали. Начебто він контролює 1400 «брудних» і не дуже сайтів.

Так, на думку журналістів, «заказуха» щодо М. Бродського обійшлася замовнику у $20 тис. Очорнити його намагався інший відомий україно-російський бізнесмен Павло Фукс.

Але такі замовлення - це лише «квіточки». Більше «чорна» медіасистема заробляла на тому, аби за домовленістю зняти статті. Тому публікували «чорнуху» навіть безкоштовно, а от за те, щоб «зняти» статтю вимагали чималі кошти.

Для Вінниці такий варіант «заробітку» не є новим. Під аналогічну «схему» понад 5 років тому потрапив ректор одного з університетів. Правоохоронні органи затримали підозрюваного у вимаганні в поважної у місті людини, але в суді справу почали гальмувати через різні обставини. Закінчилася вона формальним вироком без реального покарання.

У цій справі І. Мізрах не фігурував, але як стверджує «Обозреватель», нині його медіаресурси працюють за цією «схемою». Так, сам Фукс нібито був змушений платити за те, щоб зняли з цих сайтів «заказуху» проти нього. А її нібито ніхто не замовляв.

«Розбірки» двох відомих підприємців з потужними статками – їх особисте. Людина, яка за рахунок бізнесменів багатіє, викликає неоднозначні почуття. Так, заробіток «брудний», але це такий бізнес. Принаймні, така думка припустима. Проте варто звернути увагу на те, що аналогічні методи застосовуються і до інших.

Під час перебування у Давосі (Швейцарія) 22 січня президент В. Зеленський зустрічався із гендиректором американської продовольчої компанії Cargill Inc. Девідом Макленнанном

Голова держави презентував земельну реформу та пропонував кредитувати через Cargill Financial фермерів для модернізації їхньої агротехніки. А це вже стосується і вінницьких аграріїв, адже умови, які пропонують у цій компанії, вигідніші за банківські запозичення. До речі, Cargill Inc вже інвестував в Україну понад $500 млн.

За кілька днів після перемовин Зеленського з Макленнанном на окремих ресурсах з’являються дивні матеріали, що паплюжать бренд Cargill. Ігор Мізрах навіть сам їх просуває мережею Facebook. Чому? Складається враження, що ставка на те, що будь-яка західна компанія дуже цінує своє «добре ім’я», тому не поскупиться на те, аби чорнуха зникла. Компанію прив’язали навіть до пташиного грипу на Вінниччині.

Щодо хвороби, то його зафіксували в господарствах одного села Бугаків у Немирівському району Вінниччини. Усіх курей ліквідовано. Тема закрита. Навіть в оселях селян птиця виявилася здоровою. Але відомий «політичний та економічний експерт» побачив у цьому елемент знищення аграрного сектору, до якого якимось чином причетний Cargill.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї