Na Парижі

З початку року у вінницькій «Муніципальній варті» надали близько 2000 приписів і зауважень через неприбраний сніг

Новини Вінниці / З початку року у вінницькій «Муніципальній варті» надали близько 2000 приписів і зауважень через неприбраний сніг
Інспектори вінницької «Муніципальної варти» з початку року надали 725 приписів власникам комерційних приміщень, переважно вони стосувались необхідності прибрати сніг на тротуарі. У 2022-му, окрім контролю за станом благоустрою, комунальне підприємство посилить роботу з протидії несанкціонованій торгівлі. Зокрема, невдовзі розпочнеться операція «Первоцвіт-2022».

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

«Враховуючи погодні умови, тримаємо на контролі дотримання норм, що передбачені в Правилах благоустрою міста. Нагадаю, що прибирання території від криги та снігу поблизу закладів торгівлі, громадського харчування, офісів, установ і організацій мають забезпечити їхні керівники та власники. Лише за січень працівники «Муніципальної варти» надали 725 приписів на власників комерційних приміщень та зробили 1248 усних зауважень. Роботу продовжуємо й далі», - говорить начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

У 2022 році працівники й надалі контролюватимуть стан благоустрою на території Великої Вінниці, охоронятимуть зелені насадження, водойми та земельні ресурси міста. Так, навесні розпочнеться активна робота з протидії спалюванню листя. Спеціальні мобільні групи, до складу яких входять представники «Муніципальної варти», поліції та Асоціації органів самоорганізації населення, інспектуватимуть ситуацію не лише у самій Вінниці, але й на приєднаних територіях.

«Щовесни та щоосені працівники Муніципальної варти здійснюють роз'яснювальну та інформаційну роботу з вінничанами, задля запобігання можливому спалюванню листя та іншого сміття. Ми вже маємо позитивні результати такої роботи: все менше містян спалюють опале листя, гілля та бадилля. Так, за минулий рік інспектори склали 41 протокол на вінничан-паліїв. Порівняно з попередніми роками кількість випадків спалювання рослинних решток зменшилася на 71%», - зазначив В.Чигур.

З 1 березня у Вінниці розпочнеться операція «Первоцвіт-2022». Інспектори «Муніципальної варти» разом з працівниками Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, поліцією та громадськими екологічними організаціями виявлятимуть незаконний продаж ранньоквітучих весняних рослин, які занесені до Червоної книги України.

Також навесні інспектори розпочнуть перевірку водних об’єктів, аби не допустити забруднення річок та струмків. Перевірятимуть вигрібні ями та стоки на території приватних домоволодінь. Розпочне свою роботу і водний патруль, який стежить за ситуацією на міських пляжах, чистотою прибережної смуги, дотриманням правил поведінки на воді водіями малих суден та перевірятиме наявність у них відповідних документів.

До речі, моніторити ситуацію та слідкувати за безпекою у місті інспекторам Муніципальної варти допомагають і вінничани. За 2021 рік на «Цілодобову варту» від містян надійшло 1393 звернення, через програму DocsVision - 1240 звернень, у Viber - 1104 звернення та у Facebook - 323 звернення. Загалом впродовж минулого року інспектори Муніципальної варти опрацювали 4060 звернень.

Здебільшого люди скаржилися на забруднення дворів чи прибережних зон побутовим або будівельним сміттям, самовільне встановлення обмежувачів руху, спалювання листя чи сміття на вулиці та забруднення водних об'єктів.

У разі виявлення порушень, вінничани можуть звертатися до Муніципальної варти за номером (050) 747 65 63 чи до Цілодобової варти за номером 15-60.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї