Na Парижі

Ядерна зброя, обмін Медведчука, переговори з Росією та Маріуполь: ключове зі спілкування Зеленського з журналістами

Новини Вінниці / Ядерна зброя, обмін Медведчука, переговори з Росією та Маріуполь: ключове зі спілкування Зеленського з журналістами
Президент Україна провів зустріч з представниками українських ЗМІ. Володимир Зеленський відповів на низку питань щодо ядерної зброї Росії, потенційного обміну Медведчука, переговорів та захисників Маріуполя.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Зупинимося на найбільш болючих темах. За словами президента, Україна може укласти два договори: один щодо гарантій безпеки, а інший - безпосередньо з Росією.

«РФ хотіла б бачити один договір, куди б все увійшло, але не всі країни готові сидіти з росіянами за одним столом після Бучі, Бородянки», - пояснив Зеленський.

Нещодавно росіяни заявили, що захопили територію заводу ім. Ілліча у Маріуполі. Окупанти вимагають здачі українських військових, однак довіри до обіцянок Росії немає.

«Ми розуміємо, що є різне ставлення росіян до різних наших частин, які знаходяться в Маріуполі. Деякі вони прямо ненавидять (прим. ред. «Азов»). Це може бути Іловайськ», - сказав Зеленський.

Щодо військової допомоги президент вважає, що риторика союзників «потеплішала», однак озброєння досі недостатньо.

«Між часом як у якійсь країні оголосять про рішення поставити нам якусь зброю і тим, коли вона реально у нас з'являється, минає 2-3 тижні», - підкреслив Зеленський.

З гарантіями безпеки теж питань більше, ніж відповідей.

«Наразі жодна країна не формалізувала свою готовність виступити гарантом безпеки України, взявши на себе відповідні зобов'язання», - заявив президент.

Водночас є країни, які «демонструють таку готовність», серед них США, Велика Британія, Туреччина, Італія, Польща, Євросоюз в цілому, Франція, Німеччина…

Зеленський зауважив, що більше подробиць буде відомо через тиждень.

«Росія може застосувати будь-яку зброю і вірити їм не можна. Як і наші гарантії безпеки - їх треба так виписати, розраховуючи на те, що наступного дня вони не підуть на нас зі зброєю. Нехай йдуть, але ми зможемо тоді на це відповісти», – сказав президент.

Зеленський відзначив, що світ повинен не очікувати такого кроку, а повинен бути готовим до нього.

Щодо переговорів, то російський олігарх Роман Абрамович бере участь у них, як член російської делегації.

«Я думаю, що Абрамович у складі цієї делегації, як мені говорили, представляв ту сторону, яка виступає за дипломатичне вирішення цього питання і припинення війни», - сказав Зеленський.

Проте жахіття, які коять росіяни, зменшують бажання домовлятися.

«Чим більше у нас буде Бородянок, тим менше шансів, що ці переговори в принципі будуть. Вони самі (росіяни, - ред.) роблять, мені здається, великі помилки. Знищення наших хлопців у Маріуполі, що вони зараз роблять, остаточно може поставити крапку на будь-яких форматах переговорів. Це їх велика помилка - якщо вони дійсно кажуть, що хочуть це закінчити», - сказав Зеленський.

Зокрема крапку у процесі може поставити вбивство військових у Маріуполі.

«Маріуполь – це може бути як десять Бородянок, і я хочу сказати, знищення наших військових, наших хлопців поставить крапку на всіх перемовинах. Глухий кут – тому що ми не торгуємо територіями та нашими людьми. І чим більше буде Бородянок, тим буде складніше», – підкреслив очільник держави.

У той же час окупанти намагаються захопити якомога більше територій України, аби посилити свою позицію під час переговорів.

«Вони хочуть забрати якусь нашу територію, окупувати побільше, щоб мати тиск. Тоді це не про дипломатію. Навіщо ви тоді зустрічаєтеся? Навіщо я буду зустрічатися, якщо їх бажання - захопити всю державу?»,- сказав Зеленський.

Одна зустріч з керівництвом Росії не вирішить усі питання. Як приклад, Зеленський навів саме Донбас. За його словами, на тимчасово окупованих територіях проживає багато українців, які вважають себе громадянами нашої країни. Водночас є й бойовики, які бажають стати частиною Росії, яка, зі свого боку, називає «їх» території «республіками».

«Ті бояться бути «республіками», бо якщо вони окремі «республіки», то Україна певною мірою може до них прийти. Може. Росія боїться, що Україна може туди прийти і хоче нейтрального статусу, щоб Україна туди не прийшла. Багато питань, у мене головне питання: а що ми хочемо, щоб там було?», – сказав Зеленський.

Ще одна розпіарена тема – пійманий політик, дружина якого хоче обміну.

«Ми готові обміняти Медведчука, на українських військових або що може запропонувати Росія. Мені здається, ми ці сигнали публічно і не дуже публічно передали. Якщо їм це цікаво, вони відреагують», - сказав Зеленський.

Економіка – ще одна тема, яка нині здається нібито другорядною. Нібито. За слвоами Зелепнського, сьогодні дефіцит українського бюджету становить сім мільярдів євро щомісяця.

«Це зарплати, пенсії, соцпідтримка. У нас дефіцит 7 мільярдів євро. Складна ситуація. Ці суми знають усі: США, Євросоюз, Британія. І, до речі, наприкінці місяця зможемо побачити, як нас підтримують ті чи інші партнери», - сказав президент, додавши, що Україна все ж зможе вийти із цієї ситуації.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї