Na Парижі

Вінничанам влада пообіцяла безкоштовне лікування від COVID-19 у стаціонарі

Новини Вінниці / Вінничанам влада пообіцяла безкоштовне лікування від COVID-19 у стаціонарі
Якщо людина захворіла на COVID-19 і їй потрібна госпіталізація - усю медичну допомогу у стаціонарі вона отримає безоплатно. Всі дослідження, аналізи, лікування, медикаментозна терапія, медична допомога в умовах інтенсивної терапії, киснева терапія, респіраторна підтримка, знеболення на всіх етапах - безоплатні для пацієнта. Складання плану реабілітації та реабілітація в гострому періоді - також входять у безоплатний перелік послуг і оплачуються НСЗУ.

Про це повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація.

Отже, при амбулаторному лікуванні гарантії НСЗУ не пошируються. А от у разі госпіталізації обіцяють, що держава все компенсує лікарні.

Так от, для госпіталізації потрібне направлення від лікаря, доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, або самозвернення у невідкладному стані.

«У НСЗУ повідомляють, що цього року до Програми медичних гарантій увійшов новий пакет «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях», - йдеться у повідомленні.

У Вінницькій області цей пакет мають такі лікарні:

  • Гайсинська;
  • Жмеринська;
  • Могилів-Подільська;
  • Міська клінічна лікарня №1 м. Вінниці (Хмельницьке шосе);
  • Вінницька обласна дитяча інфекційна лікарня (Хмельницьке шосе);
  • Фтизіопульмонологічний центр (Гніванське шосе);
  • Клінічний центр інфекційних хвороб (Барське шосе).

Проте, зазначається, що госпітальна мережа закладів, які надають стаціонарне лікування хворим на COVID-19, не обмежуватиметься лише цими лікарнями. І сьогодні на Вінниччині 21 медичний заклад приймає пацієнтів хворих чи підозрою на коронавірус.

«Якщо пацієнт із коронавірусом потрапить у заклад, який не має договору про інфекційну готовність, то НСЗУ заплатить такій лікарні за іншим пакетом – «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19», за умови укладеного договору», - запевняють в ОДА.

Передусім пацієнту, що потрапив на стаціонар, має бути забезпечений первинний огляд. Далі пацієнту призначають необхідні дослідження, аналізи, тести, консультації тощо.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї