Na Парижі

В Україні перерахують податки: скільки платитимемо в 2021-му

Новини Вінниці / В Україні перерахують податки: скільки платитимемо в 2021-му
Перед новорічним святами вінничани мають готові до того, що у січні віддаватимуть державі трохи більше. В Україні податкове навантаження в 2021-му не зміниться. Але через підвищення мінімалки й прожиткового мінімуму розмір деяких внесків збільшиться.

Перед новорічним святами вінничани мають готові до того, що у січні віддаватимуть державі трохи більше. В Україні податкове навантаження в 2021-му не зміниться. Але через підвищення мінімалки й прожиткового мінімуму розмір деяких внесків збільшиться.

Хто і скільки буде платити

Деякі податки в Україні прив'язані до прожиткового мінімуму й мінімальної зарплати. І через їх перерахунок збільшиться й частина платежів. Отже, з 1 січня 2021-го:

  • з 62,5 до 70,8 грн збільшиться максимальний податок за кожен «зайвий» квадрат нерухомості. Зайвою вважається площа будинку від 120 квадратів і квартири – від 60 квадратних метрів;
  • з 1100 до 1320 грн збільшиться мінімальний розмір єдиного соціального внеску. Це пов'язано з підвищенням мінімальної зарплати;
  • також перерахують «єдиний податок» для фізосіб-підприємців. Зокрема, для першої групи зростання становитиме з 210,2 до 227 грн (10% прожиткового мінімуму для працездатних); для другої групи – з 944,6 до 1 200 грн (20% мінімальної зарплати).

Податок на нерухомість хочуть змінити

В Україні, замість того щоб рахувати податок, беручи до уваги площу житла, пропонують враховувати тільки її вартість. Наприклад, за чинними правилами в Києві за квартиру в 70 квадратів вартістю 1,2 млн грн потрібно заплатити податок на нерухомість у розмірі 708,4 грн. А за новими правилами – 2400. За таку ж квартиру, але вартістю в 2 млн грн (наприклад, житло розташоване в центрі) за чинними правилами потрібно заплатити ті ж 708,4 грн, а за новими правилами – 4000.

«Наприклад, якщо у вас триповерховий будинок у передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці, ми платитимемо однаковий податок. А це неправильно. У нас є база оцінки нерухомості, дали час підготувати базу. Стягуватимуть податок з урахуванням вартості житла», – розповів глава профільного комітету ВР Данило Гетманцев.

  • Ставка податку: до 0,02% від оцінної вартості;
  • можуть не платити: пенсіонери, ветерани, малолітні або недієздатні, якщо ціна квартири до 300 мінімалок (у містах-мільйонниках) і до 100 мінімалок у містах із населенням до 1 млн осіб. Для будинків – 600 мінімалок у великих містах і 250 мінімалок – у містах із населенням від 1 млн осіб.

Щоправда, тут варто враховувати, що для оцінки нерухомості всіх українців знадобиться досить тривалий період. У Вінниці, звісно, не столичні розцінки, але теж можуть відрізнятися. На це Данило Гетманцев пропонує дати Кабміну рівно рік.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї