Na Парижі

Українці розказали, за скільки готові продати голос на виборах

Новини Вінниці / Українці розказали, за скільки готові продати голос на виборах
На замовлення ГО «Опора» фонд «Демініціативи» разом з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) провів дослідження зокрема «підкупності» виборців. Українці назвали суми, за які зголосились би продати свій голос під час виборів.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Отже, за даними дослідження, більше 11% опитаних стикались зі спробами підкупу на виборах. 54% респондентів сказали, що будь-яка пропозиція грошей буде неприйнятною.

Однак ті, хто вважають продаж реалістичним, називають порівняно невеликі суми. Так, мотивувати 12% респондентів може суме менша за 500 грн, ще 6% – від 500 до 1000 грн. Лише 3,4% респондентів сказали про суми від 1000 до 2000 грн, а 1,3% – про суми від 2000 до 5000 грн. Ще 3,5% зазначили, що така сума має становити понад 5000 грн.

Не готові «продати» свій голос за жодних обставин 64,5% респондентів.

Серед тих опитаних, які все-таки потенційно готові «продати» свій голос, найпопулярнішою опцією є варіант «проголосувати за того кандидата/партію, які і так подобаються, але водночас і отримати за це гроші» – 25%. Ще 18% кажуть, що це все залежить від конкретних обставин, а 13% – коли будуть впевнені, що це не призведе до проблем чи негативних наслідків для них особисто. Ще 8,5% погодяться у разі, коли у них попросять про це люди, яким вони довіряють, а 6,3% – коли їм запропонують справедливий розмір винагороди.

Абсолютна більшість респондентів, на запитання стосовно того, чому виборці погоджуються отримати гроші чи іншу матеріальну винагороду від кандидата/партії в обмін на підтримку на виборах, відповіли, що причина в тому, що люди бідні, а це додаткова можливість підзаробити (82,5%). Ще 65% згадали про те, що людям все одно, за кого голосувати, якщо пропонують гроші. Так само більше половини (56%) зазначили, що люди хоч і беруть гроші, але голосують самостійно. Ще 37% вважають, що люди не хочуть відмовляти у проханні друзям, знайомим, родичам, сусідам, керівництву, колегам.

Загальнонаціональне дослідження проведено з 22 жовтня по 12 листопада 2021 року методом CATI на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї