Na Парижі

Учасники цьогорічного пленеру «Кращий художник / The best artist – 2021» малюватимуть до десятка міст, селищ і сіл Вінниччини

Новини Вінниці / Учасники цьогорічного пленеру «Кращий художник / The best artist – 2021» малюватимуть до десятка міст, селищ і сіл Вінниччини
Попри певні розбіжності організаторів та представників влади порозуміння знайдено, тому відкриття V ювілейного Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist – 2021» заплановано на 10 серпня. О 16.00 на площі Тараса Шевченка відбудуться урочистості.

приватизація землі

присвоєння кадастрового номера

зміна цільового призначення

поділ та об'єднання ділянок

+380 97 855 2420 +380 93 855 2420

Попри певні розбіжності організаторів та представників влади порозуміння знайдено, тому відкриття V ювілейного Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist – 2021» заплановано на 10 серпня. О 16.00 на площі Тараса Шевченка відбудуться урочистості.

Нагадаємо, «Кращий художник / The best artist – 2021» щороку збирає талановитих художників з усього світу, щоб відтворити на полотнах «золоту провінцію» – Вінницю та Поділля. Цього року у пленері візьмуть участь 33 учасника з 4 країн світу – Китаю, Франції, Білорусі та України. Загалом на конкурс надійшло понад пів тисячі заявок від митців з 7 країн світу.

З 10 по 18 серпня митці працюватимуть на різних локаціях. Невеликими групами вони роз’їдуться по містах, містечках і селах Вінниччини для того, щоб відтворити на своїх полотнах якомога більше історичних пам’яток, визначних об’єктів та подільських краєвидів. Мистецький десант висадиться у Тульчині, Хмільнику, Ольгополі, Бершаді, Шаргороді, Тиврові, Жмеринці та Браїлові. Один день програми художники проведуть у Житомирі. Крім того, під час пленеру відбудуться творчі майстерні, виставки, зокрема свої персональні здобутки презентують одеська художниця Катерина Білетіна, харківський митець Валерій Шматько та відомий український скульптор Влад Волосенко.

Головною особливістю цьогорічного пленеру стане унікальний проект. З нагоди 30-ти річчя Незалежності України найкращі з кращих художників Україні відтворять на своїх полотнах портрети видатних вінничан. Їх кандидатури вже запропонували громади Вінниччини, громадські організації, творчі спілки та установи. Заявки приймали до 5 серпня 2021 року на електронну адресу громадської організації «Кращий художник». Це люди з різних сфер життя, котрі заслужили повагу серед вінничан, сформували позитивне відношення до людей і стали взірцем у розбудові культури, науки та збереженні історії нашого краю. Така живописна колекція увіковічнить видатних вінничан на полотні та стане стимулом для розвиток культурного потенціалу регіону, надасть можливість презентувати кращі зразки художнього мистецтва, заохотить до творчості художників, а до добрих справ авторитетів та лідерів громад.

Фінальним акордом проєкту стане живописна виставка, яка буде презентована у кращих виставкових залах Вінниці та області.

Нагадаємо, що торік Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist – 2020» зібрав у Вінниц 32 художника з різних куточків України, а також іноземних держав. 16 учасників через карантинні обмеження не змогли відвідати пленер, а тому працювали в онлайні у своїх майстернях. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. У рамках минулорічного пленеру був даний старт загальноукраїнського проєкту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Об’єктами мистецької інтерпретації учасників стали не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Зокрема, палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського та палац Комарів у Мурованих Курилівцях.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї