Na Парижі

У «Вінницягаз» розповіли про нові тарифи. Куди підуть «наші» гроші?

Новини Вінниці / У «Вінницягаз» розповіли про нові тарифи. Куди підуть «наші» гроші?
У Вінниці керівництво АТ «Вінницягаз» сповістило жителів міста про новий середній місячний  тариф, які люди спочуватимуть за розподіл природного газу. Тобто, за ці кошти (близько 122 грн. з ПДВ за доставку газу) будуть проведені безкоштовні заміни застарілих лічильників газу, створено обмінний фонд лічильників для населення, а також закуплено необхідні матеріали для проведення комплексного приладового обстеження та поточного ремонту газових мереж.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

У Вінниці керівництво ПАТ «Вінницягаз» сповістило жителів міста про новий середній місячний тариф, які люди спочуватимуть за розподіл природного газу. Тобто, за ці кошти (близько 122 грн. з ПДВ за доставку газу) будуть проведені безкоштовні заміни застарілих лічильників газу, створено обмінний фонд лічильників для населення, а також закуплено необхідні матеріали для проведення комплексного приладового обстеження та поточного ремонту газових мереж.

За матеріалами пресслужби ПАТ «Вінницягаз», 7 жовтня 2019 року НКРЕКП затвердила новий підхід в оплаті послуг доставки газу для побутових споживачів. Плата за доставку газу тепер відділена від вартості газу і має сплачуватися окремо. Це дозволить відмежувати конкурентний ринок постачання газу від монопольних послуг розподілу та підвищити безпеку газопостачання.

Вартість послуги залежить від обсягу газу, спожитого споживачем за попередній рік. Вона сплачуватиметься рівними частинами щомісячно. Рівномірні платежі зможуть прогнозувати витрати впродовж року. В свою чергу, газорозподільні компанії зможуть рівномірно отримувати впродовж року ресурс, необхідний для обслуговування та модернізації мереж.

Також, на підприємстві розповіли на що саме підуть кошти з щомісячного платежу:  

– 51 грн. – регулювання тиску в мережах;  

– 22 грн. – регулярне комплексне приладове обстеження газових мереж;

– 20 грн. – податки (ПДВ)  

– 10 грн. – експлуатаційні витрати;  

– 7 грн. – робота АДС;

 – 6 грн. – екстрений ремонт мереж;  

– 2 грн. – встановлення та обслуговування лічильників;

 – 2 грн. – сервіс клієнтів;  

– 2 грн. – модернізація мереж.

У ПАТ «Вінницягаз» з’явиться можливість забезпечення в повній мірі матеріальними ресурсами аварійно-диспетчерської служби підприємства, що є запорукою безпечного газопостачання для споживачів Вінниччини.

Фінансовий директор ПАТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський розповів, що за останні п’ять років підприємство отримало від діяльності з розподілу природного газу збитки на суму 559 млн грн. Тільки в поточному році компанія отримає збитків на суму 350 млн грн. На жаль, НКРЕКП в структурі нового тарифу передбачила дуже повільне відшкодування збитків за попередні періоди.

Тобто, в новому тарифі ПАТ «Вінницягаз» в якості компенсації має отримати 58,5 млн грн., в той час як заборгованість компанії перед іншими учасниками газового ринку складає 999 млн грн. При такому фінансуванні компенсацій АТ «Вінницягаз» знадобиться близько 17 років, щоб розрахуватись з контрагентами. Тому проблема боргів між учасниками газового ринку не вирішується новими тарифами.

Довідка. Основною сферою діяльності АТ «Вінницягаз» є розподіл природного газу. На сьогодні рівень газифікації Вінниччини становить 54 %. Природний газ отримують 450 тис. сімей і майже 4,8 тис. підприємств, установ і організацій. Обсяги розподілу становлять  781 978, 504 тис. кубометрів природного газу на рік. АТ «Вінницягаз» входить до реєстру великих платників податку у Вінницькій області. У 2018 році до бюджетів різних рівнів компанією було сплачено понад 73 мільйони гривень.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї