Na Парижі

У Вінниці суд арештував американського добровольця, якого у США можуть стратити через обвинувачення у вбивстві (ВІДЕО)

Новини Вінниці / У Вінниці суд арештував американського добровольця, якого у США можуть стратити через обвинувачення у вбивстві (ВІДЕО)
Вінницький апеляційний суд погодив арешт терміном на 60 діб громадянина США, колишнього американського військовослужбовця Крейґа Ленґа, який у 2015 році приїхав в Україну і зі зброєю у руках воював проти бойовиків. Адвокат атовця запевняє, що попри заборону звертатиметься до касаційної інстанції. За його словами, підзахисного можуть страти через звинувачення у подвійному вбивстві.

Вінницький апеляційний суд погодив арешт терміном на 60 діб громадянина США, колишнього американського військовослужбовця Крейґа Ленґа, який у 2015 році приїхав в Україну і зі зброєю у руках воював проти бойовиків. Адвокат атовця запевняє, що попри заборону звертатиметься до касаційної інстанції. За його словами, підзахисного можуть страти через звинувачення у подвійному вбивстві.  

Як зазначає Радіо Свобода, наразі правоохоронні органи Сполучених Штатів вимагають його екстрадиції співвітчизника. У Вінниці який скасував рішення попередньої інстанції, за яким американець перебував під домашнім арештом, і 8 жовтня оголосив лише резолютивну частину рішення. Суддя вказав, що рішення не може бути оскаржене в касаційній інстанції. Адвокат Ленґа Дмитро Моргун вважає рішення несправедливим.

«Нас не почули, не почули наші твердження про порушення міжнародних договорів, про відсутність запиту на екстрадиційну перевірку… Ми не маємо права оскаржувати це рішення в касаційній інстанції, хоча спробуємо», – сказав захисник.

За словами Моргуна, його підзахисний виконував всі вимоги суду першої інстанції щодо домашнього арешту. Представник прокуратури, клопотання якої задовольнив суд, рішення не коментував.

Ленґ – колишній американський військовий. Він брав участь у бойових діях в Іраку і Афганістані. В Україну вперше потрапив у 2015-му. Приєднався до «Правого сектору». Із добровольцями на фронті чоловік провів понад рік.

Коли з’явилася легальна можливість, Ленґ разом з бійцями «Грузинського легіону» підписав контракт із ЗСУ (після змін законодавства у квітні 2016 року перші іноземці отримали українські військові квитки). Американець служив на передовій в районі Світлодарської дуги. Через кілька місяців після отримання квитка військовий залишив службу в ЗСУ.

У вересні 2019-го в міському суді Вінниці прокурор клопотав про те, аби Крейґа Ленґа взяли під варту для можливої подальшої екстрадиції військового на територію США, проте його залишили під домашнім арештом. З’ясувалося, що американець оголошений у міжнародний розшук. В українській прокуратурі заявили: вже отримали запит від правоохоронних органів США про його екстрадицію.

Згідно з опублікованими матеріалами кримінальної справи, Ленґа підозрюють у тому, що він разом із поплічником розмістив в інтернеті оголошення про продаж декількох одиниць зброї. У квітні 2018-го на пропозицію відгукнулася літня пара. Продаж домовилися провести в невеликому містечку у Флориді. Після того, як подружжя прибуло в домовлене місце, Ленґ з товаришем, за версією слідства, застрелили покупців. Правоохоронці припускають, що вбивство сталося з метою грабежу. З собою у загиблих було три тисячі доларів.

Як повідомив кореспондент Радіо Свобода Кріс Міллер, за даними ФБР, їм потрібні були ці три тисячі доларів для того, щоб оплатити поїздку до Венесуели, де вони планували взяти участь в бойових діях на боці сил, які протистоять уряду країни.

Під час суду у Вінниці журналісти «Донбас.Реалії» запитали самого Ленґа про звинувачення, які звучать на його адресу.

«Ні. Мені нічого сказати», – сказав він.

Водночас, за словами адвоката, американець відкидає інкриміновані йому обвинувачення. За словами Дмитра Моргуна, Україна не повинна видавати Ленґа владі США, оскільки там йому може загрожувати страта.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї