Na Парижі

У Вінниці анонсують архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома»

Новини Вінниці / У Вінниці анонсують архітектурний конкурс «Коцюбинський вдома»
У Вінниці триває реконструкція будівель літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. Паралельно з цим у місті для оновлення закладу, пов’язаного з видатним земляком, планують провести архітектурний конкурс. Для всіх зацікавлених детальніше про мету та очікування розкажуть 31 березня.

У Вінниці триває реконструкція будівель літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського. Паралельно з цим у місті для оновлення закладу, пов’язаного з видатним земляком, планують провести архітектурний конкурс. Для всіх зацікавлених детальніше про мету та очікування розкажуть 31 березня.

Одного з найвідоміших українських літераторів Михайла Коцюбинського з Вінниччиною пов’язує народження, родинне коріння та більш ніж три десятиліття життя у різні періоди особистого та творчого становлення. У Вінниці збереглася садиба, що належала його дідові й де народився сам письменник. Наразі це один із найстаріших літературно-меморіальних музеїв в Україні, який останніми роками переживає оновлення та репрезентацію. Поряд розташована площа з пам'ятником Коцюбинському, що стала домінантою однойменного проспекту, який сполучає залізничний вокзал та історичний центр Вінниці.

Метою архітектурного конкурсу стане розробка проєкту, в результаті якого будуть об’єднані спільною концепцією та отримають новий вигляд сад меморіального музею, площа з пам'ятником і дитячий майданчик, що розташований поряд. Цей простір може стати не лише сучасною відпочинковою зоною для мешканців та гостей міста, а й привабливою туристичною локацією, що буде знайомити з постаттю «Сонцепоклонника».

Організатори запрошують фахівців у галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури й інших суміжних творчих професій до участі в інформаційному заході щодо всеукраїнського архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома» у Вінниці. Вдало підсилити команду, яка захоче взяти участь у конкурсі, зможуть письменники, літературознавці, художники й інші фахівці історії та мистецтва, які допоможуть розкрити у просторі особистість Коцюбинського.

У зв’язку з епідеміологічною ситуацією захід буде проведено онлайн. Трансляція вестиметься з офіційної Facebook-сторінки конкурсу

Учасники інфозаходу зможуть:
- познайомитися з організаторами;
- ближче вивчити територію конкурсного проєктування;
- дізнатися про передісторію локації;
- почути результати вивчення громадської думки та дослідження цієї ділянки;
- ознайомитися з умовами участі й етапами проведення архітектурного конкурсу;
- обговорити цікаві виклики, що стоятимуть перед конкурсантами.

Інформаційний захід відбудеться 31 березня і розпочнеться о 10:00.

Замовник архітектурного конкурсу – департамент містобудування та архітектури Вінницької міської ради.

Організатори – КП «Інститут розвитку міст», департамент маркетингу міста та туризму та департамент культури Вінницької міської ради, Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського.

Конкурс проводиться за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Стежте за новинами архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома» за посиланням.

З усіх питань висвітлення конкурсу в медіа можна звертатися за телефоном:
+380 93 593-42-17, Юлія Шемет (головна спеціалістка департаменту маркетингу міста та туризму ВМР, піарменеджерка проєкту «Коцюбинський вдома»).

Сподобалася стаття? Розкажи про неї