Na Парижі

У вересні у Вінниці планують здати в експлуатацію оновлений парк «Хімік»

Новини Вінниці / У вересні у Вінниці планують здати в експлуатацію оновлений парк «Хімік»
Стартували роботи по капремонту парку «Хімік», розташованому на вулиці Некрасова у Вінниці. Сьогодні, 29 березня, заступник міського голови Андрій Очеретний провів виїзну нараду з представниками Інституту розвитку міст, автором проектної пропозиції, департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради і підрядної організації, яка перемогла у тендері на виконання ремонтних робіт. Проєкт вирішили реалізовувати не у три етапи, як планувалось, а завершити у вересні цього року.

Стартували роботи по капремонту парку «Хімік», розташованому на вулиці Некрасова у Вінниці. Сьогодні, 29 березня, заступник міського голови Андрій Очеретний провів виїзну нараду з представниками Інституту розвитку міст, автором проектної пропозиції, департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради і підрядної організації, яка перемогла у тендері на виконання ремонтних робіт. Проєкт вирішили реалізовувати не у три етапи, як планувалось, а завершити у вересні цього року.  

«Парк «Хімік» знаковий для цього району і його мешканців. З об’єктивних причин ми не мали можливості розпочати роботи у 2020 році, і це не тільки пандемія коронавірусу. До цього процесу долучена німецька урядова компанія GIZ, спільно з якою ми підписали Меморандум про реалізацію проєкту в рамках демонстраційного – і вони виділили 50 тисяч євро співфінансування на закупівлю матеріалів для виконання робіт по «Хіміку». Але міжнародні тендерні процедури доволі складні, тому вийшла певна затримка. Утім, все це уже позаду – і ми розпочинаємо повномасштабну реконструкцію парку. Хочу зазначити, що вартість капремонту по проєктно-кошторисній документації сягає понад 30 млн грн. Але в результаті проведення тендеру нам вдалося зекономити понад 10 мільйонів – і загальний кошторис складає близько 20 млн грн. Кошти в повній мірі передбачені у бюджеті Вінницької громади на 2021 рік», - зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний, додавши, що орієнтовно роботи мають бути завершені на початку осені. 

У 2018 році Інститут розвитку міст розпочав публічні обговорення з жителями мікрорайону щодо того, яким вони хочуть бачити оновлений парк «Хімік». Під час зустрічей вінничани приносили свої старі фотографії, де показували, яким парк був на початку, та просили зберегти вхідну зону і один із ігрових об’єктів. Усі побажання були враховані під час розробки проєкту.

«Ця територія особлива, адже, мабуть, вперше мешканці брали таку активну участь. Вони казали, що їм тут потрібно, а що зайве.  Ми провели багато роботи, аби сьогодні цей проєкт стартував. Якраз у квітні три роки тому відбувалися перші обговорення з мешканцями мікрорайону, з якими ми склали базову концепцію, що лягла в основу роботи архітектора Євгена Черната. Ми сподіваємося, що після виконання всіх робіт цей парк буде комфортним для всіх вінничан і для гостей міста», - наголосила керівниця відділу урбаністики КП «Інститут розвитку міст» Вікторія Кравчук. 

Над розробкою нового планування парку працювала команда архітекторів з Одеси. Саме вони пройшли відбір на «Архітектурній майстерні» і вибороли перемогу серед інших 14 команд з усієї України, зокрема Львова, Полтави, Києва, Павлограда та Вінниці. 

«В рамках Всеукраїнської архітектурної майстерні ми ввійшли в трійку лідерів, які працювали над проєктом оновлення цього парку. Наша робота була обрана переможцем. Основою нашої концепції є баланс змін і збереження того, що є. З того, що залишиться, - це чудова вхідна група, яка подобається всім жителям, а також альтанка. Вони будуть реконструйовані. Процес був дуже класно побудований за рахунок того, що місцева громада активно приймала в цьому участь і давала нам свої коментарі. Ми створили різні зони, які відповідають усім категоріям населення цього мікрорайону. І будемо активними учасниками процесу капремонту парку упродовж всього періоду виконання робіт», - зауважує архітектор Євген Чернат. 

Під час виїзної наради директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Володимир Ніценко зазначив, що наразі стартували підготовчі роботи. Парк «Хімік» має площу 2,4 га. Тут облаштують сучасне освітлення, встановлять 20 відеокамер спостереження, 22 урни для сміття, 88 лавочок для сидіння та облаштують велопарковку.  Тут також з’являться дитячі та спортивні майданчики, майданчик для вигулу собак, вбиральні, створять лавку «Добросусідства» та проведуть ряд інших важливих робіт. 

«Минулого року ми провели відповідні тендерні процедури, коли отримали проектні рішення. На  даний час департамент отримав усі дозвільні документи. Зараз ми уже безпосередньо приступаємо до виконання робіт. Тут буде повністю замінено мережі, влаштовано доріжки та локації», - каже Володимир Ніценко. 

Андрій Очеретний наголосив, що головними вимогами до підрядної організації є якісне та вчасне виконання робіт, реалізація проєктних рішень та дотримання всіх державно-будівельних норм, в тому числі і в питанні доступності парку для маломобільних груп населення. У свою чергу директорка підрядної організації ПП «Рослана» Людмила Сорокалєта запевнила, що гарантує відтворити все, що передбачено у проєктній документації, та завершити роботи у зазначений термін. 

Довідка:

Капремонт парку «Хімік» як демонстраційного проєкту відбувається в рамках «Інтегрованого розвитку міст в Україні». Проєкт реалізується за підтримки німецької урядової компанії GIZ giz Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit, що фінансується урядами Німеччини та Швейцарії. Даний демопроєкт має на меті доповнити та поліпшити міські ініціативи, спрямовані на реалізацію стратегічних пріоритетів розвитку Вінниці завдяки застосуванню підходів інтегрованого міського планування.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї