Na Парижі

У ВАС розглянули апеляційну скаргу довічника про «катування» у в’язниці

Новини Вінниці / У ВАС розглянули апеляційну скаргу довічника про «катування» у в’язниці
Вінницький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу довічно ув’язненого Андрія Демба. Засуджений просив скасувати ухвалу суду першої інстанції та прийняти нову, якою припинити його катування у вигляді довічного позбавлення волі й погодити вирок у частині покарання з рішенням Європейського суду з прав людини стосовно нього.

приватизація землі

присвоєння кадастрового номера

зміна цільового призначення

поділ та об'єднання ділянок

+380 97 855 2420 +380 93 855 2420

Як зазначають у преслужбі суду, за словами довічно ув’язненого, суд першої інстанції порушив вимоги кримінального закону й не виконує рішення ЄСПЛ «Дембо та інші проти України», згідно з яким довічне позбавлення волі є катуванням та має бути негайно припинено.

Однак твердження апелянта, що його катують, колегія суддів вважала голослівним, а його доводи – суб’єктивним трактуванням закону. Тож ухвалу Вінницького міського суду залишила без змін.

«Законодавство не передбачає умовно-дострокове звільнення при пожиттєвому ув`язненні, проте після відбуття не менше 20 років призначеного покарання довічно засудженим дозволено клопотати перед президентом України про помилування», – роз’яснюють в ухвалі Вінницького апеляційного суду.

Додамо, що 1999 року за вбивство дружини й сина Київський міський суд засудив нині 58-річного Андрія Демба до смертної кари – розстрілу. Згодом Верховний суд України вирок змінив та призначив йому довічне позбавлення волі.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї