Na Парижі

У Раді хочуть позбавити статусу нардепів кількох лідерів колишньої фракції «ОПЗЖ»

Новини Вінниці / У Раді хочуть позбавити статусу нардепів кількох лідерів колишньої фракції «ОПЗЖ»
У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт, яким пропонується позбавити статусу народного депутата деяких членів колишньої фракції «Опозиційна платформа – За життя», які працювали на користь Російської Федерації. Зокрема йдеться про Віктора Медведчука, Тараса Козака, Вадима Рабіновича та Олександра Качного.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Авторами проєкту постанови №7323 «Про втрату депутатського мандата деякими народними депутатами України» стала група парламентарів. Ініціатор – представник «Слуги народу» Олег Дунда.

Основною метою постанови визначили припинення дії депутатського мандату народним депутатам, які тривалий час підтримували ідеологію «русского міра» та працювали на користь країни-агресора.

«Досить дивно, коли народні депутати, які кликали на нашу землю ворога, досі перебувають у сесійній залі», – пояснили автори законопроєкту.

Вони спиралися на статтю 79 Конституції України, за якою, вступаючи на посаду, народні депутати складають присягу на вірність Україн:

«Зобов'язуюсь усіма своїми діями захищати суверенітет та незалежність України, піклуватися про благо Вітчизни та добробуту. Присягаю дотримуватися Конституції України та законів України, виконувати свої обов'язки на користь усіх співвітчизників».

А згадані нардепи протягом своєї політичної кар'єри пропагували проросійські погляди та діяли проти суверенітету та незалежності України.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї