Na Парижі

Скільки коштів відомі вінничанам партії витратили у 2019 році?

Новини Вінниці / Скільки коштів відомі вінничанам партії витратили у 2019 році?
Комітет виборців представив на розгляд не лише українців рейтинг політичних "транжир" 2019 року.  Улюбленці вінничан політичні партії РПЛ і «Слуга Народу» – лідери за витратами.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Комітет виборців України презентував рейтинг політичних "транжир" 2019 року.  Улюблені вінничанами політичні партії чимало витратили на виборчо-агітаційний процес. А лідерами за вкладеними коштами є РПЛ Олега Ляшка і «Слуга Народу». Якщо, скажімо, на Вінниччині, прибічників Володимира Зеленського і його політсили виявилося достатньо, кошти витрачено не марно, то «радикали» пролетіли... 

Згідно даних фінансових звітів партій, поданих до НАЗК та опублікованих  ВГО "Комітет виборців України", всього українські партії витратили в 2019 році близько 2,5 млрд. грн. Із них 63% витрат – це оплата парламентської та президентської виборчих кампаній. Однак, лідерами за витратами стали Радикальна партія Олега Ляшка та «Слуга Народу».

Так, РПЛ впродовж року витратила на статутну діяльність 493 млн. грн., «Слуга Народу» – 479 млн.

На третьому місці за витратами ВО «Батьківщина» – 375 млн.

За нею розташувалися «Європейська солідарність» – 270 млн. та «Голос» – 255 млн.

Менші витрати в «Опозиційного блоку» – 179 млн., «Української стратегії Гройсмана» – 117 млн. і ВО «Свобода» - 100 млн.

Партія «Сила і честь» витратила 35 млн., «Партія Шарія» – 9 млн.

«Отримані дані розвінчують міф про сліпу віру в нові обличчя. Як і раніше, успіх на виборах потребує серйозних фінансових вливань. Фінансовий звіт «Слуги Народу» підтверджує цю тезу. Організація виборів потребує значних коштів і жодна партія не може повністю покладатися лише на роботу власних волонтерів, підтримку віртуальних Інтернет-команд чи залучення громадян на низовому рівні. Українські вибори все ще залишаються надзвичайно дорогими і самого лише ентузіазму партійного апарату чи підтримки громадян замало для проведення повномасштабної кампанії в рамках всієї країни», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї