Na Парижі

Що відомо про нового командувача ЧМФ РФ Соколова?

Новини Вінниці / Що відомо про нового командувача ЧМФ РФ Соколова?
Віктор Соколов офіційно замінив на посаді командувача Чорноморським флотом РФ Ігоря Осипова, якого зняли за втрату крейсера «Москва».

Чорноморський флот РФ отримав нового командувача після того, як 10 серпня був звільнений Ігор Осипов. Ним став віце-адмірал Віктор Соколов, якому сьогодні, 7 жовтня, як повідомляє ТАСС, був переданий штандарт командувача флотом. До цього Віктор Соколов заміщував Осипова у статусі тимчасово виконувача обов'язків.

Відносно самого Ігоря Осипова, то існувала інформація, що він був заарештований ще у квітні за втрату крейсера "Москва". Відтоді він був усунений з посади, але офіційно документально це не оформлювалось.

Щодо Віктора Соколова, то він почав кар'єру з командира мінно-торпедної частини на тральнику у 1985 році. По кар'єрній драбині рухався доволі швидко, не затримуючись на посадах понад двох років. Зокрема командиром тральника став у 1992 році. Вже у 1993 році став начштабом, а через рік командиром дивізіону тральників Тихоокеанського флоту, де у 2010 році дослужився до командира приморської флотилії.

У 2012 році з Тихого океану перевівся на Північний, де отримав посаду командувача Кольської флотилії, з 2013 по 2019 рік заступник командувача Північним флотом РФ. Саме у цей період, у 2016 році, він отримав вкрай важливу для Кремля задачу із проведення першого бойового походу авіаносця «Адмирал Кузнецов» та ракетного крейсера «Петр Великий» у Середземне море до Сирії. Фактично - демонстраційних заходів, які мали довести «міць та потужність» ВМФ РФ.

В результаті цього походу, за два місяці безпосередніх бойових вильотів було втрачено два літаки - МиГ-29К та Су-33 під час посадки. Сам «Адмирал Кузнецов» став посміховиськом через страшенний дим від силової установки та побоювання, що він застрягне у морі через постійні проблеми. Після цього походу «Адмирал Кузнецов» став на ремонт у 2017 році, який продовжується з постійним перенесенням строків, зараз - вже після 2024 року.

А Соколова "від гріха подалі" відправили на "почесну" посаду начальника військово-морської академії у Санкт-Петербурзі, вже звідки його призначили на посаду т.в.о. Чорноморського флоту РФ. Водночас саме Віктор Соколов у РФ зараз фактично має єдиний, хоча і негативний, практичний досвід бойового застосування угрупування кораблів.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї