Na Парижі

Серед ошуканих вінничан в історії з «Європейським кварталом» покупці житла і будівельники (ВІДЕО)

Новини Вінниці / Серед ошуканих вінничан в історії з «Європейським кварталом» покупці житла і будівельники (ВІДЕО)
Сотні вінничан вважають себе постраждалими через те, що заморожено будівництво трьох секцій «Європейського кварталу». У господарському суді мають поставити крапку в історії з тим, хто саме «знайти» гроші для завершення робіт та розрахунку, адже чекають люди вже по кілька років…

Сотні вінничан вважають себе постраждалими через те, що заморожено будівництво трьох секцій «Європейського кварталу». У господарському суді мають поставити крапку в історії з тим, хто саме «знайти» гроші для завершення робіт та розрахунку, адже чекають люди вже по кілька років…

Про це пише видання vinnytsia.today.

Поки Феміда, сподіваємося, вивчає матеріали справи, а правоохоронці слідкують за «господарчим спором» із соціальних мереж і ЗМІ, люди намагаються з’ясувати для себе кілька питань – хто винен і коли процес рушить з мертвої точки та кожний отримає своє…

- Я є вкладником 10-ої секції, - розповідає військовий Олег Корольчук. – Свого часу спілкувався лише з менеджерами будівництва, сплатив їм усю суму. Спочатку хто є забудовником, нам було не відомо…

- Але ж дізналися?

- У договорі був вказаний громадянин Ерьоменко, хоча не він укладав договір. А менеджери не зізнавалися, хто саме керує забудовою. Лише перед виборами всіма правдами і неправдами дізнався, що забудовник – Галіцька Вікторія Вікторівна.

- Чи спілкувалися з нею особисто?

- Я постійно підтримував з нею зв'язок, адже люди неофіційно обрали мене головою ініціативної групи 10-ої секції.

- Про що спілкувалися?

- Вона запевняла, що не кине, добудує об’єкт. Одного разу я приїхав до офісу «Набережного кварталу-2», де вона проводила зустрічі. Підійшов до неї, познайомився, взяв номер телефону… Постійно цікавився планами щодо завершення. Мали в 2019-му засклити нашу секцію. Вона запевнила, що гроші заплатила за вікна. І ліфти закуплені для всіх секцій. Особисто я їх не бачив. В 10 секцій окрім п’яти поверхів, які засклили, нічого немає.

- Коли в останнє спілкувалися з Вікторією Вікторівною?

- Тиждень-два тому. В січні. Вона каже: «В мене бізнес забрали, я вже не керую будівництвом». Всім керують нібито інші – «Рендінвест». Сподіваюся, що нова директорка цієї фірми Юлія Приймак, яка обіцяла нам за 1,5-2 роки знайти шляхи, зможе це зробити.

Коли ми зі своєю проблемою зверталися до мера Моргунова, він сказав, що більше не дасть дозволів на будівництво недоброчесним забудовникам, які обіцяють і не виконують обіцянок, як Галіцька. Казав, щоб більше не було недобудов…

Вінничанка Ольга Селівейстер відверто сподівається, що проблеми вирішаться, і вона скоро стане справжньою власницею квартири, адже підписала договір ще у серпні 2017 року.

- Заселитися по договору я мала ще у третьому кварталі 2017 року, - пояснює жінка. - Однак дані зобов’язання не були витримані.

- Ким саме? З ким ви спілкувались та хто має їх виконати?

- Дане будівництво організоване ЖБК головою якого є Єрьоменко. Відповідно ми доручили даній особі вести будівельні роботи та здати даний об’єкт в експлуатацію. Відповідно, після того як викладені терміни не були витримані, то я особисто та інші майбутні власники зверталися до офісу, де нам щоразу називали нові терміни зі зміщенням у кілька місяців. З часом зміщення було і по пів року. Нічого не змінилося й до сьогодні. 

- Це вірно, що всі майбутні мешканці здійснили 100% внеску?

- Так. На сьогоднішній день всі члени ЖБК є асоційованими членами, оскільки здійснили 100% оплату очікуваного житла.

- Чи намагались ви дізнатись куди ділись гроші та хто має добудувати?

- Ми оперували лише якимись чутками, а достовірної інформації не отримали.

- І досі ви її не знаєте?

- Виходить що  так.

- Яким чином фірма «НЕАЛ» та «Інтертекс», які сьогодні в мережі доволі часто згадуються, мають відношення до добудови об’єкта?

- Я володію інформацією, що данні компанії є орендарями землі у міста, яка далі була віддана ЖБК у суборенду й відповідно були отримані дозвільні документи для здійснення будівництва.

- Сьогодні в пресі доволі часто згадується ім’я Вікторії Галицької як забудовниці. Це відповідає дійсності?

- Я розумію, що так. Тому, що просто так людина з вулиці не може зайти на будівництво будь-якого об’єкту на території міста. І я вважаю, що місто контролює і тих, хто зустрічається з людьми, веде переговори й робить певні кроки для того, щоб виконати ті чи інші роботи. ,

- Ви особисто спілкувалися з підприємицею?

- Так, спілкувалась й не одноразово мала зустрічі, але на запитання до Вікторії, які можливі терміни здачі об’єкту, жодного разу не отримали достовірної та конкретної відповіді.

- Вона вам підтверджувала, що має фінансувати будівництво, чи ні?

- Вона казала, що є тут меценатом. Людина, якій болісно дивитись на те, як тут все закинуто, й вона зайшла сюди, аби добудувати, а місто їй обіцяло відповідні землі під забудову. Однак місто не виконало своїх зобов’язань, вона зробила, що могла й надалі у неї коштів не має. Тому, якщо їй дадуть землі під забудову, вона матиме можливість продовжити й закінчити будівництво. Але конкретні терміни не були названі.

- Коли саме була дана розмова?   

- Ми періодично розмовляли на цю тему. Десь у межах пів року – рік. Тобто ще у 2019 році.

- Скажіть будь ласка а чи з’ясовували ви куди ділись ті гроші, які майбутні мешканці вклали?

- Вікторія розповідала нам, що ті люди, які були до неї, їх просто вкрали й виїхали. Називала прізвища тих, хто є головами ЖБК чи ще ряд прізвищ.

- Що плануєте робити далі? Як плануєте намагатися спільно з іншими учасниками ЖБК добудовувати ці секції?

- Скажу вам так. Люди настільки настраждалися, виплачуючи кошти за зйом квартир, що немає сенсу здаватися. Ми звертались кілька разів у мерію, хоча розуміли, що місто не дістане власні кошти та не буде завершувати даний об’єкт. За власний кошт ми також не маємо змоги цього робити. Через те будемо добиватись аби ті люди, яким були довірені кошти, все-таки витягнули їх з власних кишень, куди вони були покладені та довели об’єкт до завершення. Й у цьому році зробимо все, аби стати власниками й тримати в руках ключі від власних квартир.

Окрім майбутніх власників житла, постраждали і будівельники, які на майданчику проводили більше часу і мають власну думку щодо того, хто і чим керував. Сергій Подуняк працював на будівництві «Європейського кварталу» та з фірмою забудовниці розпочинав співробітництво ще з моменту будівництва першої секції «Набережного кварталу-1».

- По «Набережному кварталу» у нас проблем не було, - розповідає вінничанин. – На усіх об’єктах ми встановлювали перегородки у квартирах… Ніяких проблем у нашій співпраці не було до жовтня 2018 року.  Тобто вже рік нам не виплачують кошти за встановлення перегородок на 10 поверсі в 11 секції «Європейського кварталу». Загальна сума за виконані роботи становила 43 тисячі гривень. З них 10 тисяч гривень ми отримали авансом.

- Коли та хто їх давав?

- Гроші ми отримали влітку якраз від Вікторії, коли вона балотувалась у депутати. Ми під’їхали до неї, адже ми ще працювали у неї на будівництві «Династії», де перед нами також була заборгованість. При зустрічі з нами вона готівкою частково розрахувались за «Династію».

Вона сказала: «А потім з продажу комерції ми вам повернемо гроші. Десь на днях має відбутись продаж з якого ви отримаєте оплату»…Сама розмова була за два тижні до виборів. Людям давали обіцянки про повний розрахунок. Гроші повернуть, та навіть «давала зуб». 

- Тобто, Вікторія Вікторівна казала, що «зуб дає»?

- Так. «Зуб даю», я поверну, я нікуди не тікаю» - казала… 

- Після виборів Ви зустрічались з нею?

- Після виборів я до неї телефонував, однак вона на дзвінки не відповідала. Тоді я написав їй у Viber: «Ви нам зуб давали. Казали, що повернете кошти». Однак, вона почала казати, що «я до вашого «Європейського кварталу» жодних відношень не маю, та наголосила, що її об’єкт – «Династія».  

- Хоча до того вона з вами розраховувалась саме за «Європейский квартал»?

- Так, 10 тисяч – це аванс за «Європейський квартал», за 10-ий поверх. Востаннє написав  приблизно з місяць тому, адже чув, що вона продала комерцію на «Набережному кварталі-2». Я вказав їй: «Кошти мають у вас вже бути, може ви повернете?». У відповідь прийшло: «Як тільки ми продамо, то вам повернемо кошти». Однак грошей немає. А після того у мережі побачив пост від неї: «Мене кинули й грошей за комерцію я не брала».

- Що ви плануєте робити аби повернути борг?

- Будемо добиватися справедливості, звертатись у відповідні інстанції, подавати скарги до управління праці.

Інший будівельник Олег Рудий не настільки обізнаний, але теж чекає на розрахунок. За словами вінничанина, він працював з початку відкриття «Європейського кварталу», разом з колегами робили балконні огородження. Пішов з будівництва наприкінці 2018 року одним з останніх.

- Саме у другій половині 2018-го з нами перестали розраховуватись. Це була головна причина нашого рішення залишити об’єкт.

- Чи відомо, хто саме мав з вами розрахуватися?

- Так. Останнім часом жінка по імені Вікторія приїздила на будівництво, й я її бачив, і нам казали, що це новий куратор, який веде дане будівництво. Тобто веде і фінансово – зарплату ми мали отримувати в неї.

- Жінку, яку звати Вікторія, ви бачили протягом 2018 року поки працювали на об’єкті?

- Так. Проте за грошима ми звертались не до самої Вікторії, а до старшого по будівництву.  Хоча вони змінювались досить часто. Тому запам’ятати їх усіх було важко. Але всі вони казали, що головною є Вікторія.

- Скільки вам заборгували особисто чи бригаді, в якій ви працювали?

- Наша бригада останнім часом складалась з двох людей. Борг за один поверх складає 12 тисяч . Наразі ми не знаємо до кого звертатись. Робота була не офіційною. Хоча із самому початку будівництва нам давали підписувати папери з договорами, але офіційно нас так ніхто і не оформив. Розрахунок був по накладній. Оплачували лише за виконані квадратні метри, хоча на початку обіцяли більше.

- Може вам відомо чи багато бригад працювали саме по такому алгоритму?

- Мабуть, майже всі. Якщо хтось й працював офіційно, я такою інформацією не володію. З моєю бригадою офіційно не працювали. Бригади мінялися часто. Як тільки люди бачили, що з ними не розраховуються, або отримали не ті кошти які були заявлені, то уходили.

 

Підсумуємо. Протягом останніх років, а особливо – перед парламентськими виборами 2019-го – Вікторія Галіцька не приховувала своєї участі у забудові «Європейського кварталу». Більш того, вона сама будівельників та майбутніх мешканців запевняла, що «не кине», навіть, «зуб давала», що розрахується та завершить об’єкт. На той час вкладники-жильці стовідсотково розрахувалися, а будівельники виконали певний обсяг робіт.

Пізніше, підприємиця почала запевняти, що в неї «забрали» недобудову. Що саме забрали? Можливо, оперативне управління будівництвом, в яке треба вкласти кілька десятків мільйонів гривень – саме тих коштів, які набагато раніше люди віддали забудовниці? За логікою В. Галіцької, в неї «забрали» борги. Наразі вона в цьому намагається всіх переконати. Позиція «Рендінвесту» в тому, аби повернути кошти для того, щоб добудувати «проблемні» секції».  

Сподобалася стаття? Розкажи про неї