Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної організації УТОС, він родом із міста Каховка (Херсонська область). Там і проходив військову службу за контрактом. Обслуговував установку С-300, яка закривала українське небо.
«Наша військова частина стояла у місті Нова Каховка, ми захищали ГЕС. Потрапили під обстріл на початку війни, це було у ніч із 24 на 25 лютого. Тоді я і втратив зір. Спочатку мене відвезли до військового шпиталю у Миколаєві, а пізніше – до Вінниці», - розповів Павло Костенко.
Представники Вінницького підприємства УТОС і місцевого осередку сліпих перейнялися долею військового, який втратив зір. В першу чергу відвідали Павла у шпиталі, поспілкувалися і встановили програму екранного доступу, завдяки якій незряча людина може самостійно і в повному обсязі використовувати смартфон. Це дуже важливо для нинішнього часу.
«Вважаю, що лише Товариство сліпих, маючи відповідний досвід, надалі може кваліфіковано надавати допомогу та послуги щодо інтеграції незрячих воїнів у суспільство», - прокоментував директор вінницького учбово-виробничого підприємства УТОС Костянтин Ільніцький.
Після лікування у шпиталі поранений боєць проходитиме у Вінниці курс реабілітації. Згодом Павлу Костенку обіцяли виділити кімнату для проживання у нашому місті.
«У вінницькому осередку УТОС я знайшов добрих друзів. Мені не лише встановили програму для незрячих для смартофона, але й надали юриста та допомагають із вирішенням усіх інших питань», - сказав Павло Костенко.