Na Парижі

Підтримати українського товаровиробника, купивши «справжню» ялинку, закликають лісівники Вінниччини

Новини Вінниці / Підтримати українського товаровиробника, купивши «справжню» ялинку, закликають лісівники Вінниччини
Екологи Вінниччини б’ють на сполох щодо шкоди, яку приносить довкіллю зрубана ялинка. А от лісівники з Вінницької області пояснюють, що дерева вирощують на спеціальних плантаціях і жодним чином не порушують баланс в екосистемі.

Екологи Вінниччини б’ють на сполох щодо шкоди, яку приносить довкіллю зрубана ялинка. А от лісівники з Вінницької області пояснюють, що дерева вирощують на спеціальних плантаціях і жодним чином не порушують баланс в екосистемі.

Про це йдеться в офіційних джерелах.

Для справжнього святкового новорічного настрою Могилів-Подільські лісівники  виростили майже 82 тисячі новорічних дерев.

Однозначно хибним є стереотип про те, що купуючи живу новорічно-різдвяну ялинку, ви шкодите довкіллю. Все дуже просто: майбутні новорічні дерева щороку цілеспрямовано висаджують на спеціальних плантаціях чи ділянках.

Обираючи живу ялинку, ви звільняєте дім від шкідливої дії синтетичних матеріалів сумнівної якості, а також підтримуєте вітчизняного товаровиробника, який є вагомим наповнювачем державного та місцевого бюджетів.

У Могилів-Подільському держлісгоспі новорічні ялинки култивують на площі 51 га. Лісівники вирощують новорічні ялинки та сосни максимум до 8-річного віку. Після чого дерева заготовляють для реалізації. Тож головна функція лісу – екологічна – не порушується!

Зготівля новорічних дерев проводиться чітко з погодженням Мінекології, облдержадміністрацією та обласною радою.

Усього на даний момент на новорічних плантаціях (шкілках) держлісгоспу облуправління зростає 82 тисячі вічнозелених красунь. Із них маємо близько 14 тисяч стандартних дерев висотою від пів метра і вище, які можна реалізовувати. 

Ціни на новорічні дерева у держлісгоспі  залежать від висоти дерева. У цьому році середня ціна стартує від 78 грн. за погонний метр для дерев, висотою до 1,25 м. А далі – пропорційно до висоти оцінюється і вартість ялинки: 108 грн/м (висота дерева 1,5-2 м), 132грн./м (висота дерева 2-2,25 м), 252 грн./м (2,5-3 м).

Для гуртових покупців, які замовляють партію кількістю від 100 шт., діють системи знижок. 

Могилів-Подільські лісівники реалізують новорічні ялинки, які марковані пластиковою биркою із штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура ялинки. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (на сайтах ДП «ЛІАЦ», yalynka.info або через аналогічний додаток у смартфоні).

 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї