Na Парижі

Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)

Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)
У підвальному приміщенні будинку у самому центрі Вінниці випадково «провалилася» підлога. Під нею чітко проглядається мурований хід з кількома «гілками». Оскільки саму будівлю перебудовували у ХХ сторіччі, достеменно вік підземелля, на думку вінницьких істориків з Facebook–спільноти «Тіні», поки встановити важко. Ідентифікація знайденої там цегли триває.

У підвальному приміщенні будинку у самому центрі Вінниці випадково «провалилася» підлога. Під нею чітко проглядається мурований хід з кількома «гілками». Оскільки саму будівлю перебудовували у ХХ сторіччі, достеменно вік підземелля, на думку вінницьких істориків з Facebook–спільноти «Тіні», поки встановити важко. Ідентифікація знайденої там цегли триває.

Аби облаштувати орендоване приміщення для комерційних потреб поблизу вулиці Соборної, вінничанин з друзями почав знімати штукатурку зі стін і вирівнювати підлогу у підвалі. Випадково невеличка частина підлоги «провалилася». Коли Олександр, саме так зовуть підприємця, зацікавився знахідкою та почав розчищати «яму», то знайшов у смітті багато цікавого…

«Вже десять мішків сміття вийняв звідти. Окрім будівельного сміття натрапляв на часточки обвугленої деревини, яка вже згнила, порожні пачки цигарок, які вже десятирічками не продаються, різноманітні ковані цвяхи і скоби для кріплення перекриття даху», - розповідає вінничанин про результати роботи.

«Пролам» у підлозі підвалу доволі невеличкий у довжину і ширину по 60 см. Спуститися туди можна хіба що присівши. Місцеві краєзнавці з Facebook–спільноти «Тіні», які одними з перших дослідили «знахідку», вважають, що відкрито лише верхню частину ходу. Його нижня частина знаходиться приблизно на метр глибше.

Навіть те, що вже знайдено у підвалі, не дає чітких відповідей, коли хід обкладений цеглою. Невиключно, що стіни муровані у різні часи, зокрема й використовувалася цегла радянського періоду з місцевого заводу. Також знайдено екземпляри старшої цегли.

На окремих ділянках кладка є рівною, а з одного боку її клали поспіхом і шматочками. Також цікаво й інше. Навіть те, що вже відкопано, вказує напрямок вірогідного тунелю. Він паралельний вулиці Соборній і йде до сусіднього будинку.

Вінничанам, яким цікава історія «підземного міста», відомі перекази місцевих дослідників про те, що нібито є ходи вздовж Соборної. Можливо, підприємець потрапив на фрагмент такої «магістралі».

«Я не впевнений, що копатиму далі. Це приміщення не є моєю власністю. Крім того, я зацікавлений у завершенні ремонту якнайшвидше», - запевняє Олександр, уточнюючи, що, можливо, законсервує «пролам» для подальших розкопок у майбутньому.

Окрім цього, там знайдено основу під комини, вентиляційні канали, а також фрагмент документу часів німецької окупації під час Другої світової війни.

 

 

Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)Новини Вінниці / Під час ремонту підвалу у центрі Вінниці виявили підземний хід (ФОТО, ВІДЕО)
Сподобалася стаття? Розкажи про неї