Na Парижі

НКРЕКП оштрафувала «Вінницяобленерго» та «Енера Вінниця» на 1,7 млн гривень

Новини Вінниці / НКРЕКП оштрафувала «Вінницяобленерго» та «Енера Вінниця» на 1,7 млн гривень
Національний енергорегулятор, яким є НКРЕКП, 18 серпня наклав штрафи по 1,7 млрд грн на АТ «Вінницяобленерго» і ТОВ «Енера Вінниця» за недопуск на об`єкти перевіряючих в складі представників НКРЕКП, СБУ, Держенергонагляду. Ймовірно, що компанії не погодяться сплачувати кошти та звернуться до суду.

Національний енергорегулятор, яким є НКРЕКП, 18  серпня наклав штрафи по 1,7 млн грн на АТ «Вінницяобленерго» і ТОВ «Енера Вінниця» за недопуск на об`єкти перевіряючих в складі представників НКРЕКП, СБУ, Держенергонагляду. Ймовірно, що компанії не погодяться сплачувати кошти та звернуться до суду.  

Про це повідомляє "Енергореформа". Рішення про санкції було оголошено на засіданні Нацкомісії. Членкиня НКРЕКП Ольга Бабій повідомила, що регулятор прийняв рішення про проведення 26 липня позапланової виїзної перевірки оператора системи розподілу електроенергії (ОСР) в особі «Вінницяобленерго» і постачальника електроенергії в особі «Енера Вінниця» після відповідного звернення до комісії з боку СБУ.

«Під час виїзду наших представників з центрального апарату до місця наші представники не були допущені до проведення перевірки. Оскільки таке порушення є грубим і вважається умовно неповагою до наших представників, ми запропонували застосувати до цих ліцензіатам найбільші штрафи», - пояснила О.Бабій.

«За недопуск - два максимальних штрафи», - підтримав попереднє рішення НКРЕКП її голова Валерій Тарасюк.

Як йдеться в обґрунтуваннях регулятора до ухвалених рішень, підставою для перевірок обох компаній стала динаміка збільшення фактичних втрат електроенергії мережами «Вінницяобленерго», починаючи з 2018 року.

«Вищезазначене може вказувати на можливе надання в НКРЕКП недостовірної інформації АТ «Вінницяобленерго» і ТОВ «Енера Вінниця» про фактичний обсяг споживання електричної енергії споживачами з метою включення в тариф ОСР завищеного рівня втрат електричної енергії в мережах системи розподілу», - йдеться в документі комісії.

Нагадаємо, вінницькі енергокомпанії належать фірмам, які пов’язані з бізнесменом Костянтином Григоришиним. В СБУ припускають, що енергокомпанії «пов’язані» з роботою «найбільшої криптоферми», на яку нібито і витрачалися «мережеві втрати» електроенергії. Вінницькі енергетики звинувачення відкидають.

Також варто нагадати про те, що у липні 2021-го НКРЕКП зазначила узгоджений характер ряду прийнятих судами рішень на користь енергокомпаній групи «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина.

Зокрема, за її інформацією, 22 червня 2021 року Сьомий апеляційний адміністративний суд Вінниці, розглянувши апеляційну скаргу регулятора, залишив без змін судове рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12 жовтня 2020 року, яким було скасовано постанову НКРЕКП про визначення розміру прогнозованих технологічних витрат електроенергії на 2020 рік для АТ «Вінницяобленерго».

«Фактично суд зобов`язав комісію збільшити обсяг цих витрат в структурі тарифу на суму близько 50 млн грн, яка в кінцевому підсумку повинна бути додатково оплачена споживачами Вінницької області», - пояснив регулятор.

Як відзначили в комісії, крім АТ «Вінницяобленерго», до подібних спроб перерахувати тарифи за розподілом електроенергії через позови до суду вдавалися й інші підприємства групи «Енергетичний стандарт», зокрема ТОВ «Луганське енергетичне об`єднання» і АТ «Сумиобленерго».

Щодо ситуації навколо недопуску та крипто ферми раніше NaПарижі детально зупинявся на передумовах конфлікту у матеріалі «Помста» НКРЕКП. Слідчі провели обшук у вінницьких енергетиків, але шукали не комп’ютери.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї