Na Парижі

На Вінниччині відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Картопля по-уланівськи»

Новини Вінниці / На Вінниччині відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Картопля по-уланівськи»
В Уланівській громаді на Вінниччині 21 серпня відбувся перший Всеукраїнський кулінарний фестиваль «Картопля по-уланівськи». Футбольне поле у центрі села перетворилося на святкову локацію, яка зібрала як жителів громади, так і гостей з різних куточків області та інших регіонів України.

В Уланівській громаді на Вінниччині 21 серпня відбувся перший Всеукраїнський кулінарний фестиваль «Картопля по-уланівськи». Футбольне поле у центрі села перетворилося на святкову локацію, яка зібрала як жителів громади, так і гостей з різних куточків області та інших регіонів України.

«Не тільки в Україні, а в усьому світі – в Німеччині, Канаді, США, Бразилії,  Ізраїлі, навіть в Австралії – знають страву картопля по-уланівськи, готують вдома та включають до меню ресторанів, - розповіла депутатка облради Ірина Івасюк. – Але мало хто донині знав, що рецепт цієї картоплі був створений на Вінниччині в Уланові простою селянкою  Глафірою Дорош. Тепер завдяки нашому фестивалю стане відомим і село Уланів. Вірю, що така «родзинка» дасть поштовх розвитку громаді, можливість заробляти кошти для поліпшення інфраструктури, перспективу залучати інвесторів для реалізації амбітних проєктів».

Про необхідність зробити Уланівську громаду успішною та комфортною казав і в.о. очільника громади Олександр Гоцуляк. Він переконаний, що картопля по-уланівськи має стати брендом місцини, де страва народилася, та сприяти розвитку туризму, а відтак – і економічному розвитку.

«Рецепт картоплі по-уланівськи обов`язково має бути включеним до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України,  - переконаний Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Символічно, що фестиваль відбувається напередодні Дня Незалежності України – свята гідності, свободи, демократії, дня національної єдності та національної ідентичності».

Гості фестивалю із задоволенням дегустували картоплю по- уланівськи в її різних модифікаціях та інші популярні страви, приготовлені професійними кухарями та кулінарами-аматорами. Для них провів майстер-клас Ігор Місевіч - зірка телепроєкту «МайстерШеф». Були й творчі презентації сіл, що входять до складу Уланівської громади; музичні та спортивні конкурси; виступи популярних музичних колективів – гуртів «Глорія», «Водограй»,  «Медовий Полин» і сольних виконавців.

Надзвичайно цікавою стала екскурсія до міні-музею Глафіри Дорош, яку проводила внучка авторки рецепту «картоплі по-уланівськи» Наталя Дорош. Жінка розповіла, що її бабуся в 70-х роках минулого століття працювала поваром у сільському кафе. До села раптом приїхало «високе начальство», а в Глафіри на кухні були тільки начищена картопля та соус для пиріжків із горохом. Кухарка ці компоненти поєднала, і вийшла надзвичайно смачна справа, яка вразила гостей.

Уже потім до Уланова приїхав журналіст із газети «Известия». Згодом у виданні була опублікована стаття, присвячена уланівській картоплі. До Глафіри Дорош прийшла слава, вона стала єдиним орденоносцем СРСР, отримавшим Орден Трудового Червоного прапора за кулінарний винахід.

«У моєї бабусі в житті двічі була можливість назавжди поїхати з Уланова, - поділилася цікавими фактами з біографії родички Наталя Дорош. – Перша, коли в неї закохався француз і запропонував їй поїхати з ним на його батьківщину. Це було в Німеччині, куди юну Глафіру під час Другої світової війни на роботу вивезли німці. Але бабуся відмовилася та повернулася до рідного села. Вдруге їй запропонували залишити Уланів, коли вона їздила отримувати орден. Але Уланів на столицю вона не проміняла, бо жила рідним селом, жила своїм єдиним сином, якого, на жаль, дуже рано не стало. Ось такою вона була патріоткою свого села».

Сподіваємося, що захід стане традиційним, а громаді він допоможе у розвитку.

До речі, нині у більшості громад відбуваються тематичні фестивалі. Якщо вони не сприяють залученню інвестицій, то принаймні люди отримають свято.  

Новини Вінниці / На Вінниччині відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Картопля по-уланівськи»Новини Вінниці / На Вінниччині відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Картопля по-уланівськи»Новини Вінниці / На Вінниччині відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Картопля по-уланівськи»Новини Вінниці / На Вінниччині відбувся перший Всеукраїнський фестиваль «Картопля по-уланівськи»
Сподобалася стаття? Розкажи про неї