Na Парижі

На Вінниччині на приватизацію виставляють санаторій, пансіонат, заводи, готель та «будинок рибалок»

Новини Вінниці / На Вінниччині на приватизацію виставляють санаторій, пансіонат, заводи, готель та «будинок рибалок»
В рамках малої приватизації у Вінницькій області готуються аукціони з продажу 14 об’єктів нерухомості. Більшість з них - нежитлові будівлі. Це або окремі будівлі, або цілісні майнові комплекси колись потужних підприємств.  

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

В рамках малої приватизації у Вінницькій області готуються аукціони з продажу 14 об’єктів нерухомості. Більшість з них - нежитлові будівлі. Це або окремі будівлі, або цілісні майнові комплекси колись потужних підприємств.  

У місцевому підрозділі Фонду держмайна запевняють, що взяти участь в аукціонах з продажу нерухомості може кожен охочий, а нові пропозиції з’являються щотижня. 

Перелік доступних для приватизації об’єктів доступний за посиланням.

Відповідно до закону, до малої приватизації належать активи, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Проте здебільшого на продаж виставляються значно дешевші лоти. 

Трапляються й унікальні об’єкти - як, наприклад, будівлі санаторію «Гірський» у Бронниці біля Могилева-Подільського чи пансіонат «Ластівка» у Стрижавці поблизу Вінниці, аукціони по яких зараз готуються. 

Втім, можливо, варті уваги й інші об’єкти. Якщо казати про безпосередньо Вінницю, то на аукціон виставлено майнові комплекси «Вінницького авіаційного заводу», ДП «Держфонд геопросторових даних України» (вартість активів складає 23,3 млн грн.), більш відомого як картографічна фабрика, «Вінницький лікеро-горілчаний завод», «Вінницький завод «Кристал» (89,9 млн), «Вінницький експертно-технічний центр Держпраці» тощо. На разі початкові ціни не по всім лотам вказані.

З об’єктів в області слід відзначити Мурафський кар’єр, декілька спиртових та цукрових заводів, а також їдальні та інші споруди. Щодо «будинку рибалок» у Верхівці Барського району, то його пропонують віддати у добрі руки за 18,2 тисячі гривень.

«Це державні активи, які сьогодні здебільшого не використовуються. Мета їх приватизації - знайти нових власників, які зможуть дати їм нове життя: оновити, відкрити власний бізнес або ж просто ефективно використовувати. Саме підприємці найчастіше беруть участь в приватизаційних аукціонах. 

Продаж об’єктів відбувається онлайн в системі Прозоро.Продажі, що гарантує доступ до аукціонів для всіх охочих та виключає можливість маніпуляцій. 

За інформацією ФДМУ, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього року планку встановили ще вище - на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень», - зазначають у Вінницькій ОДА. 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї