Na Парижі

МХП допоможе реалізувати 60 ініціатив в 11 областях України

Новини Вінниці / МХП допоможе реалізувати 60 ініціатив в 11 областях України
Благодійний фонд «МХП — Громаді» підбив підсумки Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Конкурс допомагає вирішувати конкретні проблеми громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив. Мова йде переважно про сільську місцевість, де розташовані потужності підприємств агрохолдингу МХП.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Благодійний фонд «МХП — Громаді» підбив підсумки Всеукраїнського конкурсу мікрогрантів «Час діяти, Україно!». Конкурс допомагає вирішувати конкретні проблеми громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив. Мова йде переважно про сільську місцевість, де розташовані потужності підприємств агрохолдингу МХП.

«Загалом ми отримали 132 проєктні заявки з 12 областей України. Автори 60 з них стали переможцями і отримають до 50 тис. грн на втілення своїх ініціатив, загальний бюджет конкурсу — 3 млн грн», — розповідає директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді» Тетяна Волочай. 

Найбільша кількість проєктів надійшла з Вінниччини, Черкащини та Київщини. Саме ці області стали лідерами і по кількості отриманих грантів — 21, 14 та 6 переможців відповідно. Важливим елементом конкурсу стало онлайн-навчання учасників. Фонд організував шість освітніх вебінарів з тренерами, які мають великий досвід проєктної діяльності та втілили разом з українськими та міжнародними донорами багато спільних ініціатив. Конкурсанти вчилися писати проєкти, розраховувати бюджети, освоювали інструменти залучення ресурсів (фандрейзингу). 

«У Вінницькій області ми також проводимо конкурси для органів місцевого самоврядування та громадських організацій, але Благодійний фонд “МХП — Громаді” йде далі, адже долучає до проєкту “Час діяти, Україно!” ще й ініціативні групи. Саме в цьому головна його унікальність — у конкурсі можуть брати участь навіть непідготовлені люди. Такі ж речі, як онлайн-навчання проєктній діяльності та експертні консультації, допомагають зробити проєкти більш успішними, вберегти їх від потенційних ризиків», — відзначає Наталія Гижко, директорка Вінницької агенції регіонального розвитку, яка була одним з незалежних експертів у конкурсній комісії.

Перед початком конкурсу та під час навчання вказувалися критерії оцінки проєктів. Тематика могла бути різною, але необхідно було обґрунтувати важливість та актуальність конкретної проблеми для місцевої громади або регіону. Кожний проєкт мав чітко роз'яснювати, яким чином вдасться розв’язати зазначену у ньому проблему, містити у собі прозорий та реалістичний бюджет тощо.

За словами організаторів, Всеукраїнський конкурс «Час діяти, Україно!» став масштабованою версією конкурсу «Час діяти!», який вже п’ять років реалізується БФ «МХП — Громаді» у Черкаській та Київській областях.

«Буває так, що ідею спочатку не розуміють, а з часом визнають. Конкурс мікрогрантів “Час діяти” ще чотири роки тому був незрозумілим нікому, а зараз він масштабувався на всю Україну! Все більше і більше людей прагне писати проєктні заявки. Важливо, що більшість із них мають освітню складову, не замикаючись виключно на інфраструктурі. Ці проєкти створюють у наших громадах нові цінності, роблять людей більш свідомими та відповідальними», — оцінює результати конкурсу директорка фонду Тетяна Волочай.

Незалежна експертна комісія, яка аналізувала проєкти та визначала переможців, складалася з керівників агенцій регіонального розвитку, експертів у сфері фандрейзингу. Вимоги до конкурсантів були дуже серйозними, майже кожен проєкт отримав свою порцію критики, зауважень та порад. Фонд попередив переможців, що кошти вони отримають тільки після доопрацювання проєктів з урахуванням зауважень членів комісії.   

«Такі конкурси, як “Час діяти, Україно!”, справді важливі. З одного боку, вони демонструють корпоративну соціальну відповідальність великого бізнесу, з іншого — розвивають в Україні культуру партнерського та проєктного підходу», — підсумовує Наталія Гижко, директорка Вінницької агенції регіонального розвитку.

Так, серед учасників конкурсу у Вінницькій області переможцями визнано проєкт «Коледж під небом», що передбачає створення сцени-театру з локацією «Люм’єр» у Ладижинському коледжі ВНАУ. Це дозволятиме проводити там культурно-масові заходи під відкритим небом на стадіоні.

«Струна на арфі України» однойменного благодійного фонду сприятиме популяризації творчості одного з наймолодших письменників області О.Бурбела. серед номінантів і проєкт по створенню спортивного простору для розвитку ігрових видів в будинку культури П’ятківської сільради.

Завдяки програмі грантів ГО інвалідів з дитинства «Вікторія» для театру-студії  [email protected]  закупить техніку, що сприятиме самореалізації для дітей та молоді з інвалідністю. ГО «СКІФ» перемогла з проектом ремонту приміщення «Communication space» для занять змішаними видами спорту.

У с. Щурівці Кунківської сільради проєкт допоможе переобладнати місцевий клуб, аби він був зручним для людей з обмеженими можливостями. Проєкт «VILLAGE-ATHLETIK» передбачає провести ремонт Муховецького будинку культури.

Проєкт Street art of my village (конкурс-фестиваль муралів) допоможе створити в центрі Краснопілки Гайсинського району цікавий арт-об’єкт, який художньо і нестандартно покращить зовнішній вигляд центру села.

У Сокільці проєкт допоможе з облаштуванням паркової зони та дитячого майданчика «Веселий дитячий дворик».

Інші проєкти передбачають у Нараївській школі побудувати сучасний санвузол, Велекостратіївській школі – виконати ремонт кабінету фізики, школі у с. Вищеольчедаїв – створення сучасного освітлення спортзали, в учбовому закладі Білоусівки – території для культурного відпочинку дітей з тенісним столом, а у Серебринецькій школі - облаштування класу-музею. 

У Степанівському дитсадку проєкт допоможе з обладнанням ігрового майданчику, а в ДНЗ с. Уладівка – із заміною вікон.

Туристсько-спортивний клуб "Крокус" Ладижинської школи №2 придбає завдяки цим коштам іноваційне обладнання для проведення змагань зі спортивного орієнтування. У селі Віла-Ярузька проєкт допоможе оснастити обладнанням ФАП, а в Краснопілці -  зробити кабінет здорової дитини у місцевій амбулаторії. 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї