Na Парижі

Мешканці будинку у центрі Вінниці бояться бути похованими заживо (ФОТО, ВІДЕО)

Новини Вінниці / Мешканці будинку у центрі Вінниці бояться бути похованими заживо (ФОТО, ВІДЕО)
У центрі Вінниці люди бояться втратити дах над головою через безвідповідального нового сусіда. Старовинний будинок на кілька квартир на вулиці Соборній почав руйнуватися буквально на очах після того, як новий власник одного з помешкань затіяв капітальний ремонт.

У центрі Вінниці люди бояться втратити дах над головою через безвідповідального нового сусіда. Старовинний будинок на кілька квартир на вулиці Соборній почав руйнуватися буквально на очах після того, як новий власник одного з помешкань затіяв капітальний ремонт. У "заручниках" опинилося кілька сімей, - повідомляють Надзвичайні новини.   

Тамара Пастушок і спить разом із чотирирічною дитиною, адже обоє бояться. Жінка розповідає, що речі та документи на випадок біди уже зібрані.

"Особливо чути тріск вночі, коли тихо", - каже Тамара Пастушок й показує жаливі тріщини на стінах.

Справа в тому, що у викупленій квартирі вже знесено всі внутрішні стіни, повністю розібрали стелю і дах, а ще копають вглиб. І це - в будинку, де фактично немає фундаменту, натомість під ним є катакомби, адже будівля - в історичному центрі міста.

В одній з квартир родина саме почала робити ремонт, але тепер взагалі боїться втратити помешкання, кажуть стіну лише штовхни - і впаде.

Нового сусіда люди ще в очі не бачили, на місці працюють тільки найняті ним робітники. На зв'язок чоловік теж не виходить, тому мешканці будинку пішли по "інстанціях" і з'ясували: жодних дозволів власнику квартири на такі масштабні роботи ніхто не давав.  

"Приходили з архітектури і сказали, що дозволів власнику не давали. Цей будинок є архітектурною пам'яткою, будь-які перепланування тут робити не можна", - розповідає мешканка будинку Ірина Клименко.

Після звернення до поліції правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "Самоуправство".

"Призначено низку експертиз: експертну оцінку завданих збитків, адже потрібно встановити ще причинно-наслідковий зв'язок - що саме дії чоловіка призвели до руйнування помешкань", - каже керівник відділу комунікації ГУНП в області Анна Олійник.

Поки що, власник проблемної квартири - у статусі свідка, але слідчі з ним досі поспілкуватись не можуть. Якщо так триватиме й надалі, до нього застосують примусові заходи, а ремонті роботи зупинять через звернення до суду - щоб накласти арешт на квартиру.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї