Na Парижі

КВУ назвав найкращих голів ОДА: вінницький губернатор в трійці лідерів

Новини Вінниці / КВУ назвав найкращих голів ОДА: вінницький губернатор в трійці лідерів
Сьогодні Комітет виборців України оприлюднив "Рейтинг діяльності голів ОДА в 2017 року". У Першій п’ятірці рейтингу - очільники Харківської, Тернопільської, Вінницької, Донецької та Львівської обласних державних адміністрацій. Серед тих хто показав високі результати і керівники Київської, Дніпропетровської та Миколаївської ОДА.

Сьогодні Комітет виборців України оприлюднив "Рейтинг діяльності голів ОДА в 2017 року". У першій п’ятірці рейтингу - очільники Харківської, Тернопільської, Вінницької,  Донецької та Львівської обласних державних адміністрацій. Серед тих, хто показав високі результати, і керівники Київської, Дніпропетровської та Миколаївської ОДА.

Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій на третій сходинці. Варто зазначити, що на 3 місце очільник Вінниччини піднявся із 10-го, яким оцінили роботу у першому кварталі минулого року. Цього разу губернатор набрав 46,35 балів.

" Вінницька область продовжує перебувати у групі областей з найвищими показниками. Так, експерти звертають увагу на реалізацію низки успішних інвестиційних проектів, які значною мірою вплинули на зростання економіки, зменшення безробіття. Були відкриті кілька нових підприємств та створені тисячі робочих місць. Окрім того, голові ОДА вдалось завершити реконструкцію кількох великих соціально-інфраструктурних проектів: добудувати корпус обласної лікарні та оснастити його новим обладнанням, відкрити значну кількість освітніх закладів, здійснити ремонт доріг на суму 1,3 млрд. грн., тощо», - йдеться у звіті КВУ.

Як повідомляє КВУ, торговельне сальдо області є позитивним. У січні-жовтні експорт товарів становив 962 млн. дол., а імпорт - 336,1 мільйонів. Порівняно із січнем-жовтнем експорт збільшився на 30%, а імпорт - на 39%. Позитивне сальдо становило 626 млн. дол. (у січні-жовтні 2016р. позитивне - 498 млн. дол.).

У січні-вересні підприємствами та організаціями області було освоєно 6 949,1 млн.грн капітальних інвестицій, що на 34,5% більше від обсягу інвестицій за відповідний період попереднього року.

Сума невиплаченої заробітної плати працівникам підприємств та організацій Вінницької області на 1 грудня 2017 року становила 12,2 млн. грн. Відсутня заборгованість перед працівниками 18 районів області.

"Експерти позитивно оцінили зусилля ОДА щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов'язаної із вибухами на військовому складі в місті Калинівка. Як повідомили КВУ у відповідь на інформаційний запиту Вінницькій ОДА, відповідно до доручень голови ОДА було сформовано перелік витрат на аварійно-відбудовні роботи в Калинівці. Запланована сума витрат - 25581,6 тис.грн. Серед іншого відповідні кошти мають бути спрямовані на відбудову 496 житлових будинків у Вінницькому та Калинівському районах", - -йдеться у звіті КВУ.

За словами експертів, область докладає значних зусиль для підтримки армії. Зокрема, було вказано на збільшення з 2017 року суми одноразової допомоги сім'ям загиблих військовослужбовців із ЗО до 60 тис. грн. У 2017 році з обласного бюджету було виплачено понад 800 тис. грн. учасникам АТО, що отримали поранення та майже 1 млн. грн. сім'ям загиблих військовослужбовців. За даними ОДА, станом на кінець року в області було прийнято рішення щодо надання земельних ділянок 6,9 тис. учасників АТО.

Також було відзначено роботу ОДА із залучення інвестицій в регіон та створення нових робочих місць. Загалом в області минулого року було реалізовано 25 інвестпроектів на суму 840 млн. грн. і створено понад 800 нових робочих місць. Реалізація більше сотні інвестпроектів запланована на 2018 рік.

"Позитивно було оцінено факт підписання Меморандуму між Міноборони, Вінницькою ОДА та Вінницькою міською радою щодо спільного використання аеродрому «Вінниця». На думку експертів, це може позитивно вплинути на роботу аеродрому, оскільки дозволить вирішити ряд суто технічних питань щодо права власності на відповідну земельну ділянку та користування нею", - зазначили у Комітеті виборців України.

Злагодженою експерти назвали взаємодію ОДА із обласною радою і, зокрема, відзначили безпроблемне прийняття обласного бюджету на 2018 рік.

Експерти визначили, що голова Вінницької ОДА Валерій Коровій приділяє велику увагу реконструкції та тепломодернізації навчальних та медичних закладів. За їхніми оцінками, проекти утеплення фасадів шкіл та об'єктів соціальної інфраструктури були значущими наприкінці літа та восені.

Окремо експерти звернули увагу на закінчення 25-річного довгобуду - добудову та відкриття хірургічного корпусу обласної лікарні. Новий корпус може вмістити 240 хворих, включає 15 операційних з сучасним обладнанням. Також вони звертають увагу на відкриття 6 центрів первинної медичної допомоги в шістьох ОТГ. Загалом в області проведено робіт з будівництва, ремонту та освітлення доріг на суму близько 1,3 млрд. грн. за 2017 рік.

До речі, при проведенні досліджень КВУ брали офіційні статистичні дані, інформацію надану ОДА на запит комітету та інформацію із ЗМІ й спеціальні експертні опитування.

Саша ГРИГОРОВСЬКА

Сподобалася стаття? Розкажи про неї