Na Парижі

Коли у 2021 році Україна переходить на зимовий час

Новини Вінниці / Коли у 2021 році Україна переходить на зимовий час
Через кілька спроб відмовитися від «літнього» та «зимового» часу українці починають плутатися – чи варто переводити стрілки годинників, а якщо варто, то коли?.. На зимовий час Україна переходить о 04:00 останньої неділі жовтня – в ніч із 30 на 31 жовтня. Стрілки потрібно буде перевести на одну годину назад.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Зазначимо, що переведення годинника двічі на рік здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів № 509 від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Причому вперше в нашій країні перевели годинник ще в часи СРСР (у квітні 1981 року), з метою економії електроенергії.

За останні роки багато держав відмовилися від такої практики, оскільки переведення стрілок, за даними науковців, порушує біологічні ритми людини, підвищуючи ризик серцево-судинних та імунних захворювань.

Нагадаємо про спроби скасувати сезонне переведення годинників в Україні. Так, 20 вересня 2011-го депутати ВР ухвалили постанову N 3755-VI «Про зміну порядку обчислення часу на території України», згідно з якою країна мала перейти на постійний літній час (часовий пояс UTC +3).

Проте через негативну реакцію на таку ініціативу з боку громадськості вже 18 жовтня 2011 року народні обранці визнали зазначену постанову такою, що втратила силу.

А 3 березня 2021 року парламентарі підтримали законопроєкт N 4201 про скасування сезонного переведення годинника і встановлення постійного «зимового» часу. Його ініціатор, тодішній віцеспікер Ради Руслан Стефанчук посилався на дослідження науковців про шкоду маніпуляцій із часом.

Проте в підсумку парламенту не вдалося скасувати перехід на літній час – 19 березня депутати провалили голосування по законопроєкту в другому читанні. Документ було направлено на доопрацювання в комітет. І далі жодних рухів. Тож зимовий час не за горами.  

Сподобалася стаття? Розкажи про неї