Na Парижі

Дуби під коріння: на території «Вінницяоблагролісу» екологи виявили незаконну рубку десятків дерев

Новини Вінниці / Дуби під коріння: на території «Вінницяоблагролісу» екологи виявили незаконну рубку десятків дерев
У Держекоінспекції Вінницької області відзвітували про грудневу перевірку лісів у Барському районі, де інспектори виявили «зникнення» десятків дерев. Від них залишилися лише пні. За підрахунками екологів збитки становлять понад пів мільйона гривень.

У Держекоінспекції Вінницької області відзвітували про грудневу перевірку лісів у Барському районі, де інспектори виявили «зникнення» десятків дерев. Від них залишилися лише пні. За підрахунками екологів, збитки становлять понад пів мільйона гривень.

Як зазначають в інспекції, у грудні 2020-го працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу було проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) на території дочірнього підприємства «Барський райагроліс», яке входить до складу ВОКСЛП «Віноблагроліс».

Під час здійснення зазначеного позапланового заходу виявлено низку порушень вимог природоохоронного законодавства, у тому числі і факт незаконної рубки 59 дерев різних порід та діаметрів. Переважно вирізали дуби.

"Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23.07.2018 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» було обраховано загальний розмір шкоди заподіяної внаслідок незаконної рубки дерев, яка  становить 503 041,15 грн. Матеріали за цим фактом направлено до правоохоронних органів для вирішення питання щодо відкриття кримінального провадження", - зазначають у Держекоінспекції.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї