Na Парижі

«Дотисли»: у прокуратурі заявляють, що Ладижинська ТЕС відшкодує державі 2,1-мільйонні збитки

Новини Вінниці / «Дотисли»: у прокуратурі заявляють, що Ладижинська ТЕС відшкодує державі 2,1-мільйонні збитки
За сприяння Вінницької обласної прокуратури виконано постанову Північно-західного апеляційного господарського суду про відшкодування 2,1 млн гривень збитків, завданих державі внаслідок самовільного водокористування ладижинськими енергетиками.

За сприяння Вінницької обласної прокуратури виконано постанову Північно-західного апеляційного господарського суду про відшкодування 2,1 млн гривень збитків, завданих державі внаслідок самовільного водокористування ладижинськими енергетиками.

Про це повідомляють у пресслужбі прокуратури Вінницької області. Як повідомлялося раніше, у квітні 2020 року до Господарського суду Вінницької області подано позовну заяву прокурора в інтересах держави в особі Держекоінспекції у Вінницькій області до Ладижинської ТЕС про стягнення понад 2,1 млн грн матеріальних збитків, завданих гідроелектростанцією, яка є частиною ТЕС, довкіллю внаслідок використання води без затверджених дозволом на спеціальне водокористування лімітів пропуску води через гідровузли.

У жовтні 2020 року рішенням Господарського суду Вінницької області в задоволенні позову прокуратури відмовлено. Не погоджуючись із рішенням, прокурор подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просив скасувати його, обґрунтовуючи тим, що суд першої інстанції не надав належної оцінки доказам у справі.

Зокрема, місцевий господарський суд не врахував, що у дозволі ТЕС не зазначено ліміту пропуску води через гідровузли та відсутній дозвіл одного з видів спеціального водокористування. Відтак протягом року підприємство використовувало воду понаднормово, завдавши таким чином державі збитків на суму понад 2,1 млн грн.

У лютому 2021 року Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив позов прокуратури до Ладижинської ТЕС, зобов’язавши підприємство відшкодувати збитки в повному обсязі.

В Ладижинській ТЕС не погоджуються з рішенням апеляційного суду про сплату 2 мільйонів на екологію. Про це на початку березня редакцію NаПарижі повідомили через офіційну відповідь пресслужби Ладижинської ТЕС з поясненнями позиції енергетиків щодо «санкцій».

Наразі, стверджують у прокуратурі, постанову суду реально виконано, кошти сплачено до державного бюджету.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї