Na Парижі

«Дотисли»: у прокуратурі заявляють, що Ладижинська ТЕС відшкодує державі 2,1-мільйонні збитки

Новини Вінниці / «Дотисли»: у прокуратурі заявляють, що Ладижинська ТЕС відшкодує державі 2,1-мільйонні збитки
За сприяння Вінницької обласної прокуратури виконано постанову Північно-західного апеляційного господарського суду про відшкодування 2,1 млн гривень збитків, завданих державі внаслідок самовільного водокористування ладижинськими енергетиками.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

За сприяння Вінницької обласної прокуратури виконано постанову Північно-західного апеляційного господарського суду про відшкодування 2,1 млн гривень збитків, завданих державі внаслідок самовільного водокористування ладижинськими енергетиками.

Про це повідомляють у пресслужбі прокуратури Вінницької області. Як повідомлялося раніше, у квітні 2020 року до Господарського суду Вінницької області подано позовну заяву прокурора в інтересах держави в особі Держекоінспекції у Вінницькій області до Ладижинської ТЕС про стягнення понад 2,1 млн грн матеріальних збитків, завданих гідроелектростанцією, яка є частиною ТЕС, довкіллю внаслідок використання води без затверджених дозволом на спеціальне водокористування лімітів пропуску води через гідровузли.

У жовтні 2020 року рішенням Господарського суду Вінницької області в задоволенні позову прокуратури відмовлено. Не погоджуючись із рішенням, прокурор подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просив скасувати його, обґрунтовуючи тим, що суд першої інстанції не надав належної оцінки доказам у справі.

Зокрема, місцевий господарський суд не врахував, що у дозволі ТЕС не зазначено ліміту пропуску води через гідровузли та відсутній дозвіл одного з видів спеціального водокористування. Відтак протягом року підприємство використовувало воду понаднормово, завдавши таким чином державі збитків на суму понад 2,1 млн грн.

У лютому 2021 року Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив позов прокуратури до Ладижинської ТЕС, зобов’язавши підприємство відшкодувати збитки в повному обсязі.

В Ладижинській ТЕС не погоджуються з рішенням апеляційного суду про сплату 2 мільйонів на екологію. Про це на початку березня редакцію NаПарижі повідомили через офіційну відповідь пресслужби Ладижинської ТЕС з поясненнями позиції енергетиків щодо «санкцій».

Наразі, стверджують у прокуратурі, постанову суду реально виконано, кошти сплачено до державного бюджету.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї