Борзов розповів, скільки завезено кисню, чому Вінниччина не була «червоною» та коли діти підуть у школи

Новини Вінниці / Борзов розповів, скільки завезено кисню, чому Вінниччина не була «червоною» та коли діти підуть у школи

Протягом кількох тижнів захворюваність на коронавірус на Вінниччині сягала показників, через які інші регіони опинялися у червоній карантинній зоні та були змушені терпіти нокдаун. Регіон подолав пікові навантаження без цього. Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов у Facebook пояснив, що «помаранчевою» область залишалася завдяки кисню, а точніше місцям у лікарнях, які були забезпечені умовами для штучної вентиляції легень. Критичний стан позаду…

Протягом кількох тижнів захворюваність на коронавірус на Вінниччині сягала показників, через які інші регіони опинялися у червоній карантинній зоні та були змушені терпіти локдаун. Регіон подолав пікові навантаження без цього. Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов у Facebook пояснив, що «помаранчевою» область залишалася завдяки кисню, а точніше місцям у лікарнях, які були забезпечені умовами для штучної вентиляції легень. Критичний стан позаду…

«Статистика змінилась, якщо порівнювати із тим, що було ще кілька тижнів. Інфікованих коронавірусом менше. Вінниччина уже не є серед лідерів «ковідних» регіонів. З 22 березня хворих з Вінниці не госпіталізують у районні «ковідні» лікарні – достатньо ліжок в обласному центрі. На ранок завантаженість «ковідних» ліжок – 54,6%, з них кисневозалежними пацієнтами – 43,6%», - зазначив губернатор.

За його словами, загалом на Вінниччині розгорнуто 3 494 ліжка, з підведеним киснем – 3 210 (92%).

«Головне - кисню в лікарнях вистачає. Минулого тижня область «заправили» на 16 тонн кисню, про які я домовився. Можу запевнити: докладаємо максимум зусиль для підтримки медичної галузі, особливо в напрямку забезпечення киснем «ковідних» лікарень», - запевнив очільник області.

Він відзвітував, що лише за останній тиждень:

- відновлено постачання медичного кисню з Львівського хімзаводу та забезпечено регулярні поставки кисню в область;

- підтримується 12-годинний запас медичного кисню в «ковідних» закладах області;

- встановлено високопотужну кисневу станцію в Хмільницькій ЦРЛ (потужність - 560 л/ на хв.);

- на базі центру «Фтізіатрія» встановлено кисневу станцію на 9 т, де 10 квітня відбулась заливка кисню (це тижневий запас для закладу);

- укладені угоди на закупівлю кисневої станції за кошти місцевого бюджету в Жмеринській ЦРЛ - 2,7 млн грн та в Могилів-Подільський ОЛІЛ – 2,8 млн грн, а за кошти НЗСУ (3,5 млн грн) - у Крижопільській ЦРЛ;

- працюють кисневі станції на базі клінічного Центру інфекційних хвороб, МКЛ№1, ПБ№1, МКЛ№3, Ладижинської МЛ, Тростянецької ЦРЛ, Калинівській ЦРЛ;

- на базі «ковідних» закладів працює 677 концентраторів потужністю 10 л/хв.

У «процесі» закупівля концентратора високої потужності (на 560 л/хв) та проведення кисневої мережі в обласному госпіталі ветеранів війни. Її там не було. На це залучено 4 млн грн з обласного бюджету та 1 млн грн з міського бюджету.

«У департаменті охорони здоров’я області зазначають, що доцільно було б спрямувати ці кошти для розбудови обласного клінічного Центру інфекційних хвороб. Адже там є можливість відкрити ще 100 ліжок - повністю забезпечених киснем.

До речі, є попередня домовленість із ПрАТ «Лінде Газ Україна» (м. Дніпро) (провідний виробник кріогенної продукції на ринку України) на поставку обладнання для зберігання та газифікації рідкого медичного кисню для обласного «Клінічного центру інфекційних хвороб», а також госпіталю ветеранів війни та ВОПНЛ ім. Ющенко», - вказав губернатор.

Багатьох вінничан вже цікавить питання послаблення карантинних обмежень, а саме «коли діти підуть до школи?»…

«До 19 квітня усі школярі навчаються дистанційно. Приватні школи теж. У п’ятницю, 16 квітня, буде чергове засідання обласної комісії ТЕБ та НС, проаналізуємо ситуацію щодо захворюваності за тиждень. Можливо, щось змінимо у навчальному процесі», - пояснив перспективи С.Борзов.

Макс Мельник

12 квітня, 2021