Na Парижі

Без несподіванок: «Рейтинг» оприлюднив результати опитування вінничан

Новини Вінниці / Без несподіванок: «Рейтинг» оприлюднив результати опитування вінничан
Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, проведеного протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці. Вони відповідають загальним тенденціям, згідно з якими українці більше довіряють місцевій владі, ніж центральній, в якій дещо розчарувалися.

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, проведеного протягом 1-13 вересня серед мешканців Вінниці. Вони відповідають загальним тенденціям, згідно з якими українці більше довіряють місцевій владі, ніж центральній, в якій дещо розчарувалися.

За даними «Рейтингу», діяльністю міського голови Вінниці задоволені 76% опитаних містян, не задоволені – лише 14%. Роботою міської ради задоволені 64%, не задоволені – 19%, не змогли оцінити – 17% респондентів.

У той же час роботою президента В.Зеленського задоволені 22%, не задоволені – 67%. Діяльністю прем’єр-міністра Д.Шмигаля задоволені 11%, не задоволені – 63%, не змогли оцінити – 25%. Роботою Верховної Ради задоволені лише 6%, не задоволені – 80% респондентів. 

Рейтинг партій до міської ради Вінниці очолює партія «Українська стратегія Гройсмана». За політсилу готові проголосувати 51,2% тих, хто визначився і мають намір прийти на вибори. Партію «Європейська солідарність» підтримують 11,1%, партію «Слуга народу» – 10,3%, партію «Опозиційна платформа – За життя» – 4,7%, партію «Батьківщина» – 4,6%, «Партію вінничан» – 4,2%, партію «Сила і честь» – 3,2%. Рейтинги інших політичних сил – нижче 3%. Не визначились із вибором близько 14-15%. 

Серед кандидатів на мера Вінниці лідером є Сергій Моргунов, якого готові підтримати 72,9% тих, хто визначився та має намір взяти участь у виборах. Рейтинг інших кандидатів значно нижчий: за Сергія Борзова мають намір проголосувати 5,8%, Віктора Бронюка – 4,8%, Сергія Кудлаєнка – 3,8%, Володимира Продивуса – 3,0. Рейтинг інших кандидатів – нижче 3%. Тих, хто не визначився, – близько 11%.

Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього С.Моргунова та інших потенційних кандидатів, діючий мер отримав би перемогу. У парі з С.Борзовим з результатом – 77% проти 9%, у парі з В.Бронюком – 76% проти 10%, у парі з А.Гижком – 78% проти 7%, у парі з С.Кудлаєнком – 78% проти 8%.

Соціологи зазначають, що опитували мешканців Вінниці у віці від 18 років. Вибіркова сукупність: 869 респондентів (похибка не більше 3,3%). Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Терміни проведення: 1-13 вересня 2020-го.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї