Na Парижі

АРМА місяцями не може передати управителям «Вінницяпобутхім»

Новини Вінниці / АРМА місяцями не може передати управителям «Вінницяпобутхім»
Агентство з розшуку і менеджменту арештованих активів (АРМА) близько пів року не може передати українським управителям ключові арештовані активи російських олігархів на території України. Зокрема «Вінницяпобутхім».

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на офіційну відповідь АРМА. 

Вони серед ключових визначили два активи - бетонний завод «Аерок» російського мультимільйонера Андрєя Молчанова та ПрАТ «Вінницяпобутхім» члена політпартії «Единая Россия» Владіміра Плесовських з Санкт-Петербургу. Ці підприємства досі простоюють і не використовуються під час воєнного стану.

Раніше NaПарижі писав, що до визначення управителя, вінницьке підприємство було зупинено, через що працівники звільнились, а готова продукція почала зіпсовуватись. Потім, все ж таки підприємство передали компанії з Дніпра.    

Активи на суму 2 млрд грн виробника бренду засобів для прання «Ушастий нянь» ПрАТ «Вінницяпобутхім» за рішенням суду передали в АРМА ще 26 липня 2022 року.

Через 5 місяців АРМА прозвітувало про відбір управителя - підприємства ТОВ «Крайтекс-Сервіс». Однак, з того часу активи «Вінницяпобутхім» так і не передали в управління «Крайтекс-Сервіс».

У АРМА пояснюють, що щодо активу досі тривають процедури оцінки, після яких з новим управителем буде укладений договір. 

«Таким чином, після рішення суду про передачу в управління АРМА, виробничий актив простоює щонайменше 7 місяців», - пишуть аналітики.

Активи бетонного заводу «Аерок» Андрєя Молчанова передали в АРМА рішенням кількох судів у травні, червні та листопаді минулого року. 

Йдеться про виробничі майданчики, нерухомість, корпоративні права, заводи, спецтехніку та 22 автівки загальною вартістю в понад 2 млрд грн. 

За даними СБУ, російський олігарх Молчанов належить до найближчого оточення президента РФ та є спонсором передвиборчої кампанії партії «Единая Россия».

У січні 2023 року АРМА обрала фірму «Харківські будматеріали» управителем заводу «Аерок». Однак оцінка активів триває, а з новим управителем також не уклали договір. Тобто від першого рішення суду підприємство простоює понад 10 місяців. 

У Trap Aggressor зазначають, що за місяці простою ці компанії не виробляють жодної продукції, ринок не отримує потрібні товари, а в бюджет не сплачуються податки. Натомість персонал втрачає робочі місця або змушений йти в неоплачувану відпустку. 

«Неефективна робота АРМА має стати поштовхом для системної зміни підходів держави з управління арештованим російським майном, аби більш ефективно використовувати економічні ресурси на посилення обороноздатності», – вважають аналітики.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї