Na Парижі

За півріччя на Вінниччині заплатили за землю майже 70 мільйонів

Новини Вінниці / За півріччя на Вінниччині заплатили за землю майже 70 мільйонів
За даними ГУ ДФС у Вінницькій області місцеві бюджети вже отримали в 2019 році 69,7 млн гривень, як плату за землю від фізичних осіб-підприємців і громадян, які є власниками земельних ділянок або землекористувачами. Проте не всі спішать з оплатою. Тому фіскали нагадують, що вже настав час.

За даними ГУ ДФС у Вінницькій області місцеві бюджети вже отримали в 2019 році 69,7 млн гривень, як плату за землю від фізичних осіб-підприємців і громадян, які є власниками земельних ділянок або землекористувачами. Проте не всі спішать з оплатою. Тому фіскали нагадують, що вже настав час.

Як повідомляють у прес-службі Головного управління, що стосується нарахування фізичним особам сум податку, то цей процес проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Податок громадянами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Щодо пільг зі сплати земельного податку, то відповідно до п. 281.1 ст. 281 ПКУ від сплати податку звільняються такі категорії громадян: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону  України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Законодавством встановлено, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме: для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;  для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то вона до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги. 

Оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу  та пені.

Нагадаємо, що розміри ставок земельного податку, встановлені рішеннями місцевих рад, оприлюднені на сайті ДФС України за посиланням. 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї